سوءاستفاده از اختیارات دولتی موجب سیستم اداری ناسالم می گردد

به گزارش دکتر برای تو، استاندار کرمان بیان کرد: سوء استفاده از اختیارات دولتی برای کسب منافع شخصی موجب ایجاد سیستم اداری ناسالم می گردد.

سوءاستفاده از اختیارات دولتی موجب سیستم اداری ناسالم می گردد

به گزارش دکتر برای تو، دکتر محمدجواد فدائی روز شنبه در دیدار با کارکنان استانداری کرمان به مناسبت عید سعید فطر اضافه نمود: دولت به دنبال آن است که سیستم اداری را به وضعیت مطلوبی برساند و برای این منظور از روش های مختلفی می توان نسبت به ارزیابی عملکردها اقدام کرد.

وی اعلام کرد: سیستم اداری موجود در استان کرمان انتظارات مردم، جامعه، نظام و دولت را برآورده نمی کند و نمونه شاخص این صحبت نیز در طولانی شدن روند اداری کارها در سیستم دولتی، نمایان است.

استاندار کرمان خطاب به کارمندان و مدیران استانداری کرمان یادآور شد: مسائل اشتغال و سایر مسائل جامعه، باید توسط تمام سیستم اداری درک شده و همه کارمندان برای برطرف آنها پای کار باشند.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان، از استانداری کرمان به عنوان نمایندگی دولت در استان، ناظر بر دستگاه های اجرایی استان و سازمانی که مدیریت سیستم دولتی را بر عهده دارد، یاد کرد و ادامه داد: کارکنان این نهاد باید به وظایف مهم و خطیر خود توجه داشته باشند و به نقش هدایتگرانه خود توجه ویژه ای داشته باشند.

دکتر فدائی با تاکید بر اینکه باید فرهنگ نقد و نقدپذیری در جامعه نهادینه گردد، گفت: نقد و نقدپذیری به معنای ایراد دریافت بدون ارائه راهکار نیست، بلکه انتقاد باید با حسن نیت و مبتنی بر اطلاعات صحیح باشد.

وی به موضوع سلامت اداری نیز گریزی زد و اعلام کرد: سوء استفاده از اختیارات دولتی برای کسب منافع شخصی موجب ایجاد سیستم اداری ناسالم می گردد و برای دستیابی به سلامت اداری، باید از اختیارات دولتی در جهت برطرف موانع و همچنین منافع مردم و جامعه استفاده کرد.

استاندار کرمان به صندلی شورای فرهنگ عمومی نیز اشاره و اعلام کرد: ارتقای فرهنگ جامعه هدف اصلی این شورا است و برای سنجش موفقیت و عدم موفقیت شورای فرهنگ عمومی احتیاج به شاخص هایی است که سرانه مطالعه در جامعه از جمله این شاخص ها به شمار می رود.

به گزارش دکتر برای تو و به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، سرپرست معاونت هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استانداری کرمان نیز در این نشست گفت: در سال گذشته از کوچکترین فرصت ها برای یاری به معیشت کارکنان استفاده شده است.

دکتر محمدعلی دهقان با اشاره به اینکه افزایش حقوق ها جوابگوی تورم نبوده و نیست، گفت: سعی شده که با استفاده ار فرصت های موجود زمینه یاری به معیشت کارکنان فراهم گردد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استانداری کرمان بر فعال شدن تعاونی های استانداری کرمان نیز تاکید و گفت: تدابیری اندیشیده شده که همکاران از قراردادی به پیمانی و رسمی آزمایشی تبدیل وضعیت شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 204

به "سوءاستفاده از اختیارات دولتی موجب سیستم اداری ناسالم می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوءاستفاده از اختیارات دولتی موجب سیستم اداری ناسالم می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید