چگونه ویزای توریستی اسپانیا بگیریم؟

به گزارش دکتر برای تو، ویزای توریستی یا ویزای گردشگری کشور اسپانیا برای اقامت کوتاه یا سرگرمی و بازدید افراد صادر می گردد و به آن ها اجازه میدهد که تا مدت مشخص شده ویزا در این کشور حضور داشته باشند. برای دریافت فرم تقاضای این ویزا و مشخص وقت مصاحبه ، باید به دفتر کنسولی سفارت اسپانیا واقع در تهران به صورت حضوری مراجعه کنید و امکان مشخص وقت به وسیله تلفن برای این کار وجود ندارد. در حال حاضر مسئول کنسول گری اسپانیا جهت اعطای ویزا مربوطه آقای نیکولاس دیازپاچه هستند.در ادامه با ما همراه باشید تا طریقه اخذ ویزای اسپانیا در سفر به اسپانیا و سفارت اسپانیا در تهران رو برای شما شرح دهیم ...

چگونه ویزای توریستی اسپانیا بگیریم؟

ساعت کاری و آدرس سفارت اسپانیا در تهران

آدر سفارت اسپانیا در تهران: دروس ، بلوار شهرزاد ، خیابان شادی ، کوچه اول شرقی ، شماره 10.

تلفن : 22568681 -22568684

ساعت کاری : یکشنبه تا پنج شنبه 16- 9

وب سایت سفارت اسپانیا : www.exteriores.gob.es

مدارک برای گرفتن ویزای توریستی اسپانیا

برای درخواست ویزای هر کشوری ابتدا باید فرم درخواست ویزای آن کشور را تکمیل کنید. هنگام مصاحبه باید فرم تقاضای ویزا را با دیگر مدارک ارائه دهید. دقت کنید اگر خانوادگی سفر می کنید ، باید برای هر عضو خانودتان فرم جداگانه ای تقاضای ویزا را تکمیل کنید. این فرم باید در دو نسخه تکمیل گردد. از همه مدارکتان باید یک کپی هم داشته باشید. اصل مدارک را پس از طتبیق به شما برمی گردانند ولی کپی آن ها در پرونده شما در سفارت اسپانیا برای سفر به اسپانیا می ماند که اگر پذیرش نشدید این مدارک را به شما پس نمی دهند. باید تمام مدارک فارسی را به انگلیسی رسمی ترجمه نموده باشد

اصل گذرنامه : درهنگام درخواست ویزای اسپانیا ، اعتبار گذرنامه باید حداقل بیشتر از شش ماه تا تاریخ انتها ویزاتان باشد. توجه : دو بار از صفحات یک تا سیزده گذرنامه را کپی نموده و با مدارک دیگر ارائه دهید.

شناسنامه ایرانی

سه قطعه عکس رنگی : اگر نام همراهانتان در گذرنامه درخواست کننده ویزای اسپانیا نوشته شده است ، باید دو قطعه عکس رنگی از هر کدام از همراهانتان در مدارک باشد. در عکس ها باید تمام این نکات رعایت گردد : عکس رنگی ، زمینه سفید ، تمام رخ ، در ابعاد 4*6 که کمتر از سه ماه قبل گرفته شده و کاملاً با ظاهر فعلیتان شبیه باشد. طبق مقررات شنگن ، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

آدرس محل کار و منزل به طور دقیق

اسناد وضع اجتماعی حرفه ای و تمکن مالی

برای کارمندان بخش دولتی

ترجمه آخرین حکم کارگزینی

برای کارمندان بخش خصوصی

گواهی اشتغال به کار

صاحبان شرکت های خصوصی:ترجمه روزنامه رسمی شرکت و رزومه شرکت به زبان انگلیسی ، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.

برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها : کارت بین المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.

برای مشاغل آزاد : ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی

مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی

پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت ارائه گردد.

ترجمه سند مالکیت ، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی

بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد اسپانیا.

در صورت احتیاج ، فاکتور پرداخت شده هتل در اسپانیا برای کل مدت اقامت.

بیمه نامه بین المللی پزشکی و بازگشت به کشور مبدأ

برای سفر به اسپانیا و اخذ ویزای اسپانیا باید بیمه مسافرت فردی یا جمعی داشته باشید که هزینه های احتمالی مانند بازگشت به کشور خودتان تحت مراقبت های پزشکی و یا هزینه های درمانی و بیمارستانی را پوشش دهد و توجه کنید که این بیمه باید تا هنگام مدت حضورتان در کشورهای منطقه شنگن اعتبار داشته باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی هزار یورو می باشد. شرکت خدمات بیمه باید نماینده ای معتبر در کشور اسپانیا داشته باشد.

زمان مورد احتیاج تا دریافت ویزای توریستی اسپانیا

آنالیز اولیه برای صادرکردن ویزای اسپانیا تا دو هفته زمان می برد ولی تا صدور نهایی و تکمیل مدارک چند هفته ای بیشتر زمان احتیاج دارد و اکثراً تا شش هفته معین می گردد که آیا ویزا به شما تعلق می گیرد یا نه.

نکته مهم در معین وقت سفارت: یادتان باشد که تعداد درخواست ویزا در فصل تابستان و قبل از عید نوروز زیاد می گردد و گاهی معین وقت مصاحبه تا چند هفته طول می کشد؛ و حتی آنالیز مدارک و صدور ویزا نیز ممکن است زمان بیشتری ببرد.

انتخاب بلیط مناسب برای سفر به اسپانیا:هم اکنون پرواز به طور مستقیم بین ایران و سفر به اسپانیا امکان ندارد ، بنابراین نظر ما استفاده از خطوط هواپیمایی مانند ترکیه قطر ، امارات و لوفتهانزا با یک توقف و سپس پرواز به سمت اسپانیا است.

منبع: همگردی
انتشار: 20 دی 1401 بروزرسانی: 20 دی 1401 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2206

به "چگونه ویزای توریستی اسپانیا بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه ویزای توریستی اسپانیا بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید