رقابت ترامپ و کرونا برای رسیدن به صدر اخبار دنیا

به گزارش دکتر برای تو، آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، مهمترین اخبار جهان را روایت می نماید. مهمترین اخباری که امروز کوچویی به آنها پرداخته است، همچنان بحث انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، پذیرش شکست از سوی دونالد ترامپ و برنامه های آینده جو بایدن از زمان ورود به کاخ سفید است. شرایط کنترل شیوع ویروس کرونا نیز از دیگر موضوعات مورد توجه رسانه های جهان است.

رقابت ترامپ و کرونا برای رسیدن به صدر اخبار دنیا

به گزارش ایسنا، روایت آلبرت کوچویی از اخبار مهم رسانه های دنیا در روز یکشنبه (25 آبان ماه) به توضیح زیر است:

یو اس ای تودی، روزنامه آمریکایی نوشته است: پایان ترامپ پذیرفت جو بایدن، برنده انتخابات آمریکا، شده است؛ اما همچنان ادعای غلطش را تکرار کرد، که این انتخابات سرهم بندی شده بود. او تاکید نمود برد جو بایدن، فقط به این سبب بود که این انتخابات را دزدید. ترامپ، در توئیت های مسلسل وار بعدی، همچنان مدعی بود که او انتخابات را نباخته است. انتخاباتی که آن را متقلبانه و نامعمول خواند. ترامپ نوشت من در چیزی شکست نخورده ام، تنها در چشم رسانه های جعلی و دروغین، او پیروز شده است. و در توئیت دیگری تاکید نمود: ما پیروز خواهیم شد.

همچنین واشنگتن تایمز نوشته است: نگاه روزنامه های آمریکا هنوز به انتخابات آمریکا است. دموکرات ها از همان شروع انتخابات 2016 کوشیدند، دستبند به دست های ترامپ بزنند. ترامپ می گوید من چیزی نباخته ام.

نیویورک تایمز دیگر رسانه آمریکایی نیز در این زمینه نوشته است: دموکرات ها و جمهوری خواه ها هر دو می گویند آرا نه به چپ و نه به راست رفتند؛ تنها علیه شیوه بحران ساز ترامپ به صندوق ها رفتند.

لوفیگارو، روزنامه فرانسوی اما در نگاهی متفاوت، از کامالا هریس نوشته است که او نماد دنیای تازه ای است که می خواهد جایگزین دنیای قدیمی گردد. تحلیل گر فرانسوی می نویسد کامالا هریس نماد گرایش چپ حزب دموکرات است که میخواهد، آمریکای چند نژادی را چون سلاح جنگی، علیه برترپنداری نژاد سفید پوست بر طبقه کارگر در آمریکا به کار بگیرد. زنی جوان و پرتوان در کنار مردی سالخورده، با خاطره های تلخ همه چیز بر باد رفته، دنیای تازه ای در آمریکا خواهد ساخت.

روزنامه های اسپانیا از جمله ال پایس دغدغه انتخابات آمریکا را به کنار نهاده و به موج تازه کرونا پرداخته اند. این روزنامه نوشته است: نیمی از اسپانیایی ها به سبب همه گیری ویروس کووید ـ 19 نیمی از درآمد خود را از دست داده اند. ال پایس در نگاهی دیگر از بارسلون و مادرید می نویسد. به سبب مقررات تعطیلی، بارسلون به خلوت و انزوا رفته است، اما در مادرید همه فروشگاه ها باز هستند. این نگرش متفاوت دو شهر، به محدودیت ها و تعطیل اعلام شده است. بارسلون، به خلاف پایتخت برخوردی سخت و جدی با کرونا دارد. در کنار عکس هایی از فروشگاه های بسته، آمده است: اقتصاد اسپانیا بر لبه پرنگاه است. آلوارو سانچز می گوید: آنها پیش از غرق شدن، درها را بسته اند.

از حاشیه خبرها:

ایندیپندنت: گروهی از دانشمندان، توانستند از راه یک رگ گردن یک رایانه با ویندوز 10 را به مغز انسان، متصل نمایند. با این اتصال، الکترودهای متصاعد شده در دیواره رگ گردن، علائمی را به مغز انسان منتقل و از آن دریافت می نمایند. فرضیه ای که چهار سال پیش مطرح شده بود، اکنون بر مغز دو بیمار داوطلب که از تباهی سلول های عصبی رنج می بردند، عملی شد. دانشمندان از این راه با استفاده از ماوس رایانه، با مغز انسان در ارتباط شدند. با این شیوه، پزشکان قادر به درمان بیماران مغزی خواهند بود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1334

به "رقابت ترامپ و کرونا برای رسیدن به صدر اخبار دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت ترامپ و کرونا برای رسیدن به صدر اخبار دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید