دژپسند: نباید هیچ گاه مداخلات غیرمنطقی به روابط ایران و آذربایجان آسیب بزند

فرهاد دژپسند، رئیس ایرانی کمیسیون مشترک ایران و آذربایجان تاکید نمود، روابط دو کشور باید به گونه ای تنظیم گردد که هیچ گاه با مداخلات غیرمنطقی و تحریم های یکجانبه آسیب نبیند.

دژپسند: نباید هیچ گاه مداخلات غیرمنطقی به روابط ایران و آذربایجان آسیب بزند

به گزارش خبرنگاران، فرهاد دژپسند که در مراسم روز ملی آذربایجان حضور داشت، ابتدا این روز را به دولت و ملت آذربایجان تبریک گفت و اضافه نمود: اشتراکات فرهنگی و اجتماعی بین دو کشور مایه تنظیم روابط پایدار بلندمدت و فزاینده است.

وی اظهار کرد: قطع به یقین ارتباط بین ایران و آذربایجان بر مبنای مشترکات تاریخی، فرهنگی و جغرافیایی می تواند مبنای تعامل و تعالی مالی و اجتماعی بین دو کشور باشد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی همچنین اعلام کرد: وقتی راجع به دو کشور ایران و آذربایجان سخن می گوئیم باید حتماً متمرکز شویم به نقاطی که می تواند مبنای تعامل دوسویه و دوجانبه و استفاده بهینه از این ظرفیت برای روابط تجاری و فرهنگی و همچنین سرمایه گذاری مشترک گردد و همین مساله می تواند بارقه امیدی برای تعمیق روابط و ایجاد فونداسیون بسیار قوی در روابط بازرگانی و تجاری به عنوان پایه و مبنای ارتباطات ایران و آذربایجان باشد.

رئیس ایرانی کمیسیون مشترک ایران و آذربایجان در ادامه گفت: گزارش هایی که در زمینه روابط دو کشور وجود دارد، در سال های اخیر از یک فرایند فزاینده برخوردار است اما عمق روابط بین دو کشور نیازمند این است که آن اشتراکات را مبنا قرار دهیم.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه باید حجم مبادلات مالی و تجاری گسترش یابد، اظهار کرد: اگر پایداری در این امر وجود داشته باشد باید کوشش کنیم تا سرمایه گذاری ها را هم گسترش دهیم. از این رو ملاقات مقامات عالی دو کشور و اهتمامی که بین آنها وجود دارد باید در نماد فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری های مشترک ظهور و بروز پیدا کند.

دژپسند ادامه داد: اهتمام در سطوح عالی بین دو کشور نیازمند این است که روابط اجتماعی براساس مشترکاتی که وجود دارد، گسترش یابد و بتوانیم روابط را به گونه ای تنظیم کنیم که خودزایشی باشد و همچنین همیشه از استحکام و بالندگی مستمر برخوردار باشد.

وزیر اقتصاد اظهار داشت: بنابراین باید روابط را به نوعی تنظیم کنیم که هیچ گاه با مداخلات غیرمنطقی و تحریم های یکجانبه بعضی از کشورها آسیب نبیند. همچنین زمانی به تعمیق روابط می توانیم امیدوار باشیم که به گونه ای روابطمان سامان یابد که احساس گردد روند رو به رشدی را تجربه می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 27 مهر 1398 شناسه مطلب: 212

به "دژپسند: نباید هیچ گاه مداخلات غیرمنطقی به روابط ایران و آذربایجان آسیب بزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دژپسند: نباید هیچ گاه مداخلات غیرمنطقی به روابط ایران و آذربایجان آسیب بزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید