دوپینگ ووشو را طوری منعکس کردند انگار در تاریخ دوپینگ نداشتیم

به گزارش دکتر برای تو، به گزارش خبرنگاران، مهدی علی نژاد با اشاره به اتفاقاتی که طی روزهای گذشته پیرامون مخفی ماندن دوپینگ دو عضو تیم ملی مطرح شده است، گفت: قصد داشتند قهرمانی جام جهانی را به 2018 ربط دهند. 318 تست دوپینگ گرفته شد که 13 تست مثبت شد که عدد قابل توجهی نبود. در این 13 تا هیچ قهرمان بزرگی نبود. این دو ورزشکار ما که اولین ورزشکارانی بودند که بیرون از ایران تست آنها مبثت شد. بحث دوپینگ بر اساس نظام نامه وادا است و سلیقه ای نیست. در این نظام در فصل چهاردهم و بند سوم آمده است که هر کسی مسئول دریافت تست دوپینگ مسئول مدیریت نتایج نیز است. نتایج را آنالیز می نمایند و رای را صادر می نمایند. زمانیکه رای قطعی شد باید در سایت اعلام کند. فدراسیون ینز پس از 20 روز منتشر کرد.

دوپینگ ووشو را طوری منعکس کردند انگار در تاریخ دوپینگ نداشتیم

علی نژاد ادامه داد: نتایج از تیرماه 98 اعلام شده است اما کسی ندیده است. نتایج روی سایت فدراسیون بوده است. رای چهار ساله داده شده است و من نیز در هیات رئیسه جهانی رای داده ام به این موضوع. این مسائل جوری اعلام شد که انگار در تاریخ ورزش ایران هیچ تست دوپینگی مثبت اعلام نشده است. با هیچ کس در فدراسیون وشوو ایران فامیل نیستم.

وی درباره نا کار امد بودن حضورش در هیات رئیسه جهانی فدراسیون ووشو نیز گفت: در سال 2010 برای اولین بار ساندای بانوان را وارد بازی های آسیایی کردیم که ازاد پور اولین مدال طلای تاریخ زنان را گرفت که نتیجه رایزنی بود که انجام دادیم. در جاکارتا اندونزی به خاطر ورود کوراش و پنجاک سیلات در تمام رشته ها کاهش مدال دادند. به همین دلیل ووشو سنگین وزن حذف شد.

علی نژاد درباره دلیل این اتفافات گفت: به هر حال ورزشکار ممکن است فریب بخورد.

وی در ادامه درباره برنامه حمایتی از ورزشکاران گفت : سال 98 ، 82 میلیارد تومان پاداش بازیهای آسیایی داده ایم. این مبالغ کمی نیست. ورزشکار طلایی 480 میلیون پاداش گرفته است. دوم قانون حمایتی داریم از ورزشکاران که اگر مدرک دانشگاهی داشته باشند استخدام خواهند شد. لذا این جنبه های مثبت وجود دارد . این ورزشکاران جزیی از مردم هستند، معیست مردم نیز دچار مشکل شده است.باید از ورزشکاران حمایت کنیم.

وی درباره دومیدانی نیز گفت: خود ما به دومیدانی گیر دادیم، هیچ نهاد نظارتی نامه ای نداده است. اگر کسی مدعی است نامه را منتشر کند من حرفایم را پس می گیریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1177

به "دوپینگ ووشو را طوری منعکس کردند انگار در تاریخ دوپینگ نداشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوپینگ ووشو را طوری منعکس کردند انگار در تاریخ دوپینگ نداشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید