داروهای ضد ویروس برای درمان آنفولانزا

به گزارش دکتر برای تو، بیشتر افراد مبتلا به آنفولانزا، بیماری خفیفی دارند و نیازی به مراقبت های پزشکی یا داروهای ضد ویروسی ندارند. اگر مریض شدید و نشانه های آنفولانزا را در خود دیدید، در بیشتر مواقع باید وقت خود را در خانه بگذرانید و از تماس با دیگر افراد جلوگیری کنید، مگر اینکه تحت مراقبت های پزشکی قرار بگیرید.

داروهای ضد ویروس برای درمان آنفولانزا

با اینحال، اگر علائم آنفولانزا را در خود مشاهده کردید و احساس بیماری شدیدی کردید و از بیماری خود نگران شدید، با یک دکتر در تماس باشید، زیرا ممکن است برای درمان بیماری خود نیاز به داروهای آنتی ویروس داشته باشید:

 • داروهای آنتی ویروسی می توانند بیماری آنفولانزا را درمان نمایند.
 • داروهای آنتی ویروسی با آنتی بیوتیک ها متفاوت اند. داروهای آنتی ویروسی به صورت قرص، مایع یا پودر استنشاقی هستند و تنها با تجویز و نسخه پزشک قابل خرید می باشند.
 • داروهای ضد ویروسی می توانند بیماری فرد را ملایم تر نموده و زمان بیماری را کاهش دهند این داروها بعلاوه می توانند از عوارض جدی آنفولانزا مانند پنومونی جلوگیری نمایند.
 • بسیار مهم است که داروهای ضد ویروسی در زمان مناسب برای درمان افراد مبتلا به آنفولانزا که بیماری آنها به شدت وخیم شده است (به عنوان مثال افرادی که در بیمارستان هستند) و افرادی که مبتلا به آنفولانزا هستند و احتمال بیشتری برای بروز عوارض جدی آنفولانزا دارند، استفاده گردد. با این حال، بسیاری از افراد دیگری که مبتلا به آنفولانزا می شوند و بیماری آنها ملایم است، نیازی به مصرف داروهای ضد ویروسی ندارند.

مطالعات نشان می دهد که اگر داروهای ضد ویروسی آنفولانزا دو روز بعد از آغاز بیماری مصرف شوند، برای درمان بهتر عمل می نمایند. با اینحال اگر دیرتر هم مصرف گردد باز می تواند مفید باشد مخصوصا اگر بیماری شخص وخیم شده باشد (به عنوان مثال در بیمارستان بستری شده باشد)

اگر مریض شدید:

 1. اگر دکتر داروهای آنتی ویروسی تجویز کرد، حتما مصرف کنید.
 2. احتیاط لازم را برای حفاظت از دیگران انجام دهید.
 • تماس با دیگران را تا آنجا که ممکن است محدود کنید زیرا این بیماری بسیار واگیردار است
 • هنگام سرفه کردن یا عطسه کردن بینی و دهان خود را با یک دستمال پوشش دهید. پس از استفاده، دستمال را در سطل زباله بیاندازید
 • دست های خود را اغلب با صابون و آب بشویید. اگر صابون و آب در دسترس نبود، از یک دستمال الکلی بهره ببرید
 • سطوح و اشیایی را که ممکن است با میکروب های آنفولانزا آلوده شوند، تمیز و ضد عفونی کنید.
 1. تا زمانی که بهتر نشدید در خانه بمانید
 • اگر مبتلا به بیماری آنفولانزا هستید، توصیه می گردد که حداقل تا 24 ساعت بعد از اینکه تب شما قطع شد، در خانه بمانید مگر اینکه برای مراقبت های پزشکی یا کاری بسیار ضروری باشد. توجه داشته باشید که تب شما باید بدون استفاده از داروهای کاهش دهنده تب، از بین برود.
منبع: فوت و فن / cdc.gov
انتشار: 18 مرداد 1401 بروزرسانی: 18 مرداد 1401 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2131

به "داروهای ضد ویروس برای درمان آنفولانزا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروهای ضد ویروس برای درمان آنفولانزا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید