حذف نمونه های اولیه بیماران کرونایی برای احتیاط

به گزارش دکتر برای تو، چین اذعان کرد که به آزمایشگاه های غیردولتی در این کشور دستور داده تا نمونه های گرفته شده از اولین مبتلایان به ویروس کرونا در مراحل آغازین شیوع، را از بین ببرند.

حذف نمونه های اولیه بیماران کرونایی برای احتیاط

روزنامه South China Morning که در هنگ کنگ منتشر می شود به نقل از لیو دنگ فنگ، یک مقام مسئول در کمیته ملی دپارتمان علوم و آموزش بهداشت چین گفته که اقدام پکن در از بین بردن نمونه های گرفته شده از اولین مبتلایان به ویروس کرونا با هدف پیشگیری از وقوع خطر بر سلامت بیولوژیکی در آزمایشگاهها و جلوگیری از بلایای جانبی ناشی از بیماری های ناشناس اجرا شده است.

این مقام مسئول در کمیته ملی بهداشت چین گفت زمانی که برای اولین بار در ووهان شیوع بیماری شبیه به التهاب ریوی گزارش شد، آزمایشگاههای چین در سطح ملی سرگرم تحقیق برای شناسایی عامل بیماری زا بودند.

لیو دنگ فنگ می گوید: زمانیکه برای اولین بار بیماری شبیه ذات الریه در ووهان گزارش شد نهادهای علمی ملی تلاش داشتند پاتوژن مسبب این بیماری را کشف کنند براساس تحقیقات جامع و نظر کارشناسان تصمیم گرفته شد این بیماری را به عنوان ذات الریه نوع دو و در زمره بیماری های شدیدا خطرناک طبقه بندی کرده و تدابیر ایمنی بیولوژیک را بر نمونه های جمع آوری شده، جابجا شده و فعالیت های آزمایشگاهی به مورد اجرا گذاشته و علاوه بر آن نمونه های اخذ شده را از بین برود.

روابط چین و آمریکا در دوره اخیر و در پی پاندمی کرونا که تا به امروز باعث جان باختن بیش از 300 هزار تن در سرتاسر جهان شده است تا حدود زیادی متشنج شده است. اختلافات و تبادل اتهام ها میان چین و آمریکا در ماه های اخیر درباره ویروس جدید کرونا ادامه یافته دو کشور را تا آستانه قطع رابطه پیش برده است، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پنج شنبه گفت که او در شرایط کنونی دیگر حاضر به ارتباط با همتای چینی اش نیست.

چین اکنون در صحنه بین المللی با اتهام هایی از سوی کشورهای جهان روبرو است که آن را در فاجعه انتشار سریع ویروس کرونا به نقاط مختلف جهان مقصر می دانند.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا بارها چین را متهم کرده بود که در اواخر سال گذشته مانع از ارائه نمونه های ویروس کرونای گرفته شده از بیماران چینی شده و آنها را به طور زودهنگام از بین برده است.

از طرفی بنا به یادداشت صادره در فوریه 2020 از سوی کمیته منطقه ای بهداشت چین از تمامی کسانی که با نمونه های گرفته شده از اشخاص مبتلا به کرونا تعامل داشته اند خواسته شده تا بدون موافقت طرف های ذیربط به تحویل این نمونه ها اقدام نکنند.

بنا به این یادداشت از آزمایشگاه های غیر دولتی که نمونه هایی را در مراحل آغازین انتشار بیماری کرونا به دست آورده اند خواسته شده که یا آنها را از بین برده و یا به مرکز پیشگیری و مبارزه با بیماریها ارسال کنند.،ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان رااینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1034

به "حذف نمونه های اولیه بیماران کرونایی برای احتیاط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف نمونه های اولیه بیماران کرونایی برای احتیاط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید