جدیدبودن شیوه ارایه کتاب در نمایشگاه مجازی دلیل استقبال مردم است

به گزارش دکتر برای تو، به گزارش خبرنگاران حمید خلیلی مدیر انتشارات شهید کاظمی در گفت وگو با روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، با اشاره به اهمیت نمایشگاه مجازی کتاب، مطرح نمود: در طول سالیان دراز نمایشگاه کتاب تهران به صورت حضوری و فیزیکی بوده است و همواره گزینه ها و شیوه های دیگر برای برپایی آن پیشنهاد می شد اما هیچ وقت عملی نمی شد و سال جاری به دنبال شیوع بیماری کرونا طرح مجازی آن برگزار گردید.

جدیدبودن شیوه ارایه کتاب در نمایشگاه مجازی دلیل استقبال مردم است

وی اضافه نمود: طبق آمار ارایه شده استقبال از نمایشگاه مجازی کتاب در سراسر کشور خوب بوده است اما چون نخستین بار است که برگزار می گردد با بعضی از مسائل زیرساختی روبرو بودیم که به نظرم پیش بینی نشده بود و بهتر است برای دوره های آینده حتما به این نکات دقت گردد.

خلیلی با بیان اینکه عدم برگزاری نمایشگاه کتاب تهران موجب استقبال مردم از نمایشگاه مجازی شد، گفت: در کل می توان گفت استقبال مردم از نمایشگاه مجازی کتاب نشان می دهد که روش برگزاری نمایشگاه به شکل مجازی روش خوب و موفقی است.

وی درباره دلیل استقبال مردم از نمایشگاه مجازی کتاب نیز شرح داد: یکی از تاثیرات کرونا این بود که مردم بیشتر به سمت کتاب رفتند، از سوی دیگر خرید اینترنتی برای مردم جذاب است ولی معتقدم که فروش چهره به چهره و اتفاقی که داخل نمایشگاه می افتاد و مردم و نویسند ه ها در آنجا دور هم جمع می شدند بهتر است، هرچند نمایشگاه مجازی به دلیل جدید بودن مدل ارایه کتاب با استقبال مردم روبرو شد.

خلیلی با بیان اینکه مردم به خرید اینترنتی علاقه پیدا نموده اند، گفت: از آنجایی که نمایشگاه در فضای مجازی برگزار می گردد و مردم به این فضا علاقه زیادی دارند و خیلی از نیازهای خود را از فضای مجازی تامین می نمایند خوب بوده است.

وی تاکید نمود: من پیش بینی نمی کردم که طی روزهای اول نمایشگاه تا این میزان استقبال خوب باشد، تجربه خوبی را پشت سر می گذاریم و به نظرم این سایت می تواند دائمی باشد.

حمید خلیلی در خاتمه صحبت های خود با بیان اینکه طی یک سال گذشته، فروش ناشران خیلی کاهش داشته است، یادآور شد: ناشران با مسائل مالی زیادی در این مدت روبرو بودند و احساس می گردد شور و نشاط خوبی به دنبال برگزاری این نمایشگاه در میان ناشران ایجاد شده است.

نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اول بهمن شروع و تا ششم بهمن ماه در سامانه tehranbookfair.ir ادامه خواهد داشت.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1462

به "جدیدبودن شیوه ارایه کتاب در نمایشگاه مجازی دلیل استقبال مردم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدبودن شیوه ارایه کتاب در نمایشگاه مجازی دلیل استقبال مردم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید