تور ارزان آلمان: جانبداری آلمان از فرانسه در مناقشه بر سر پیمان آکوس

به گزارش دکتر برای تو، دولت آلمان امروز سه شنبه در راستای مواضع فرانسه، از ایالات متحده بابت عقد پیمان امنیتی با استرالیا و انگلیس و قطعی کردن آن به بهای از دست رفتن توافق دفاعی قیمتی پاریس با کانبرا، انتقاد کرد. یک مقام ارشد اتحادیه اروپا هم چنین رفتاری را غیرقابل پذیرش دانست.

تور ارزان آلمان: جانبداری آلمان از فرانسه در مناقشه بر سر پیمان آکوس

با تور ارزان آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، سفیران اتحادیه اروپا در راستای نمایش خشم این بلوک، تدارکات برای افتتاحیه شورای تجاری و فناوری در تاریخ 29 سپتامبر با ایالات متحده را به تعویق انداختند؛ گردهمایی ای که از آن به اسم پیشرفت مهم در ائتلاف ترانس آتلانتیک یاد می شد.

اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپا در دفاع از فرانسه گفت: با یکی از کشورهای عضو ما به گونه ای رفتار شده است که قابل قبول نیست، بنابراین باید بدانیم چه اتفاقی افتاده است و چرا.

دو دیپلمات اتحادیه اروپا به رویترز گفتند که این نهاد زیر نظر او خواهان حذف مذاکرات مقدماتی اتحادیه اروپا برای شورای تجارت و فناوری ایالات متحده از دستور کار روز چهارشنبه شد.

فرانسه در حال ارزیابی تمام گزینه ها در واکنش به لغو قرارداد 40 میلیارد دلاری زیردریایی با استرالیاست. در همین حال بزرگترین متحد آن، آلمان در مقام دفاع از فرانسه برآمد و گفت واشنگتن و کانبرا به اعتماد میان متحدان که احیای آن بسیار سخت خواهد بود، لطمه زده اند.

مایکل روث، وزیر امور اروپا در آلمان در نشست بروکسل به خبرنگاران گفت: ما نمی توانیم به دیگران تکیه کنیم بلکه باید همکاری داشته باشیم و باید بر اختلافات خود درون اتحادیه اروپا غلبه نموده و با یک صدا صحبت کنیم. همه ما باید پشت یک میز بنشینیم. اعتماد از دست رفته باید بازسازی گردد و این بدیهی است که این امر آسان نخواهد بود، اما ما می خواهیم مشارکت سازنده داشته باشیم.

استرالیا تاکید دارد که پیشنهاد ایالات متحده برای دسترسی به فناوری هسته ای آمریکا به منظور ساخت زیردریایی هسته ای به حدی خوب بود که نتوانست آن را رد کند. بعد از انگلیس در سال 1958، استرالیا دومین کشوری است که به چنین فناوری ای دسترسی می یابد و به کانبرا اجازه می دهد که به واشنگتن برای جلوگیری از قدرت گرفتن چین یاری کند.

استرالیا خاطرنشان کرد، با این شراکت امنیتی تازه تحت اسم آکوس (AUKUS) سفارش زیردریایی متعارف از فرانسه را لغو می نماید.

این مناقشه بعلاوه مذاکرات تجارت آزاد میان اتحادیه اروپا و استرالیا را در هاله ای از ابهام فرود برده است. این مذاکرات هنوز در جریان است و دور بعدی آن برای ماه اکتبر برنامه ریزی شده است اما تعیین نیست ادامه یابد یا خیر.

اکنون کلمنت بون، وزیر امور اروپا در فرانسه روابط با استرالیا را بسیار سخت توصیف نموده است. او از حمایت اتحادیه اروپا استقبال و تأکید کرد که این یک مساله اروپایی است، نه اینکه فقط مشکل فرانسه باشد و اتحادیه باید در دفاع از منافع خود قاطع تر عمل کند، هرچند تعیین نیست که این اتحادیه چه اقداماتی را می تواند به سرعت انجام دهد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1813

به "تور ارزان آلمان: جانبداری آلمان از فرانسه در مناقشه بر سر پیمان آکوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان آلمان: جانبداری آلمان از فرانسه در مناقشه بر سر پیمان آکوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید