توقف پرواز به ترکیه در انتظار ابلاغ ستاد مقابله با کرونا

به گزارش دکتر برای تو، پروازهای ترکیه طبق برنامه در حال انجام است و برنامه ای برای قطع پروازها بین ایران و ترکیه تا زمان ابلاغ رسمی ستاد مبارزه با کرونا وجود ندارد. این را مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفته است.

توقف پرواز به ترکیه در انتظار ابلاغ ستاد مقابله با کرونا

از زمان شیوع ویروس کرونا بارها پرواز به کشورهای مختلف به تعویق افتاده است؛ یازدهم شهریور ماه بود که رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه از سرگیری پروازها به ترکیه خبر داد. از آن زمان هر بار خبرهایی درباره مقررات و شرایط ورود مسافران، توریست ها و دوتابعیتی ها به دو کشور ایران و ترکیه اعلام می شده است. حالا با شیوع ویروس جهش یافته کرونا بار دیگر از قطع پروازها میان دو کشور صحبت می شود.

به گفته دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی سفر به ترکیه ادامه دارد و فعلاً برنامه ای برای قطع پروازها به ترکیه به دلیل افزایش کرونا اعلام نشده است. اما قرار است در جلسه آینده ستاد مقابله با کرونا موضوع قطع پروازها بررسی شود، در صورتی که ستاد برنامه قطع پروازها را ابلاغ کند پرواز شرکت های هواپیمایی در راستا ترکیه لغو خواهد شد.

از طرفی ابوالقاسم جلالی، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی هم به ایسنا گفته است: سازمان هواپیمایی تابع ستاد ملی مقابله با کرونا و ودیگر متولیان حوزه بهداشت است، در صورتی که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا درخواستی مبنی بر توقف یا ممنوعیت پروازهای خارجی یا داخلی شود، به سرعت آن را اعمال خواهیم کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اخیراً درخواستی را خطاب به عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا مبنی بر تصویب توقف پروازهای ترکیه در این قرارگاه و ابلاغ آن به وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری ارائه داده است.

در این نامه، وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی از قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا درخواست کرده تا تمام ترددهای هوایی و زمینی به ترکیه به مدت یک هفته متوقف شود.

سعید نمکی درباره امکان بازگشت اتباع دو کشور که در ایران یا ترکیه هستند به کشور متبوعشان با رعایت پروتکل های بهداشتی و اخذ تست پی سی آر گفته بود. در صورت تصویب این درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همه پروازهای رفت و برگشت به شهرهای آنکارا و استانبول با ایرلاین های داخلی و خارجی متوقف خواهد شد.

در حال حاضر روزانه بیش از 10 پرواز بین ایران و دو شهر ترکیه از فرودگاه امام خمینی و 3 فرودگاه دیگر کشور برقرار است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1595

به "توقف پرواز به ترکیه در انتظار ابلاغ ستاد مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف پرواز به ترکیه در انتظار ابلاغ ستاد مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید