توافق نامه ای با هدف بهینه سازی اثرات رادیوتراپی تومور های مغزی امضا شد

به گزارش دکتر برای تو، دبلیو پی دی فارماکیوتیکالز توافق نامه کنسرسیومی را برای پروژه EuroNanoMed امضا کرد. هدف این تیم تحقیقاتی بهینه سازی اثرات رادیوتراپی تومور های مغزی است.

توافق نامه ای با هدف بهینه سازی اثرات رادیوتراپی تومور های مغزی امضا شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، دبلیو پی دی فارماکیوتیکالز (WPD Pharmaceuticals) توافق نامه کنسرسیومی را برای پروژه EuroNanoMed امضا کرد. هدف این تیم تحقیقاتی بهینه سازی اثرات رادیوتراپی تومور های مغزی است.

دبلیو پی دی فارماکیوتیکالز یک شرکت داروسازی در مرحله بالینی، به تازگی اعلام کرده است که نسخه نهایی قرارداد کنسرسیوم امضا شده مرتبط با پروژه EuroNanoMed را دریافت کرده است. این کنسرسیوم پتانسیل نانوذرات AGuIX® در به حداکثر رساندن کارایی رادیوتراپی را بررسی خواهد کرد و دو ترکیب از ترکیبات WPD به طور خاص برای بازگرداندن حساسیت سلول های GBM به رادیوتراپیرا بررسی خواهد کرد.

این کنسرسیوم از طریق موریل باربری-هیوب از مرکز تحقیقات کنترل اتوماتیک (CRAN)، یک واحد تحقیقاتی مشترک بین دانشگاه لورن و مرکز تحقیقات علمی ملی فرانسه (CNRS) هدایت می شود. وی از سوی پروژه EuroNanoMed III (پروژه های تحقیقاتی و توسعه فناوری نوآورانه اروپایی در نانوپزشکی) حمایت مالی می شود. باربری هیوب برای انجام پروژه Nanopartiles RXnanoBRAIN برای بهینه سازی اثرات پرتودرمانی تومور های مغزی با استفاده از مدل سازی چند مقیاسی و اعتبارسنجی تجربی حمایت مالی شده است.

در طول جدول زمانی این پروژه سه ساله، کنسرسیوم قصد دارد دوز های اشعه ایکس داده شده به بیمار را برای به حداکثر رساندن کارایی پرتودرمانی روی این تومور های درجه بالا و در عین حال حفظ بافت سالم مجاور، برنامه ریزی و تطبیق دهد. این پروژه کار خود را بر اساس آزمایش های پیش بالینی در مقیاس های مختلف زیستی (سلول ها، بافت ها و بر روی مدل های جوندگان) و توسعه الگوریتم ها انجام می دهد. سپس ارزیابی پتانسیل درمانی این نانوذره نوآورانه انجام خواهد شد. محققان مکمل بودن و اثربخشی انرژی پرتودرمانی و نانوذرات (NPs) را در بافت تومور مطالعه خواهند کرد. به دست آوردن درک عمیق از اثرات بر پاسخ ایمنی برای کنترل و افزایش پتانسیل اثرات این روش درمانی نیز یک گام نوآورانه حیاتی برای پروژه است.

گلیوبلاستوما شایع ترین شکل سرطان مغز است و عموماً تهاجمی است. درمان استاندارد شامل حذف جراحی تومور در صورت امکان و در پی آن رادیوتراپی و شیمی درمانی همزمان است. رادیوتراپی پس از جراحی نقش مثبتی دارد و به بهبود کلی این تومور ها کمک می کند. با این حال، متأسفانه، بسکمک از بیماران حتی زمانی که درمان به خوبی انجام شود، دچار عود تومور های موضعی می شوند. نانوپزشکی و به ویژه نانو ذرات چشم انداز های عالی برای توسعه و نوآوری در رادیوتراپی هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2052

به "توافق نامه ای با هدف بهینه سازی اثرات رادیوتراپی تومور های مغزی امضا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق نامه ای با هدف بهینه سازی اثرات رادیوتراپی تومور های مغزی امضا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید