تعداد شتابدهنده های کشور از 50 عبور کرد

به گزارش دکتر برای تو به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهدی عظیمیان با اشاره به رشد کمی و کیفی تعداد شتابدهنده ها، در بازه زمانی 12 ماهه اخیر اظهار کرد: توسعه کمی و کیفی شتابدهنده ها پیش نیازی اساسی در جهت افزایش کمی و پویایی استارت آپها و کسب و پارهای جدید است. بر این اساس این مرکز سعی دارد تا موانع رشد شتابدهنده ها مرتفع گردد.

تعداد شتابدهنده های کشور از 50 عبور کرد

رئیس مرکزشتابدهی نوآوری اضافه کرد: تعداد شتابدهنده های دارای تاییدیه در سال 1398 به 55 واحد افزایش یافت و امیدوار هستیم این رقم در امسال با رشد بیشتری همراه باشد.

وی بیان نمود: از جنبه کیفی مرکزشتابدهی نوآوری، یک برنامه منسجم برای ارزیابی مستمر شتاب دهنده های فعال در دست اجرا دارد که به صورت دوره ای و در خاتمه هر فصل مورد ارزیابی قرار می گیرند که در آن تطبیق اقدامات و عملکرد شتاب دهنده ها با برنامه های مصوب ایشان مورد آنالیز قرار می گیرد.

رئیس مرکز شتاب دهی نوآوری به بسته حمایتی تدوین شده جهت حمایت از فعالیت این مرکز، اشاره نمود و اظهارکرد: این حمایت ها به وسیله معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بصورت تسهیلات یا حمایت های بلاعوض است، بسته حمایت اقتصادی در دو بخش تعریف شده است، یک سرفصل حمایت اقتصادی شامل تسهیلاتی می گردد که در قالب تامین هزینه رهن فضای کاری و به صورت قرض الحسنه به آنها پرداخت می گردد.

عظیمیان گفت: همچنین به ازای استارت آپهای پیروز خروجی از شتابدهنده، مبالغ بلاعوضی نیز به شتاب دهنده های عضو مرکز تخصیص می یابد که مبلغ مذکور حداکثر برای 20 استارت اپ پیروز خروجی پرداخت می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 978

به "تعداد شتابدهنده های کشور از 50 عبور کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد شتابدهنده های کشور از 50 عبور کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید