الصاق برچسب امنیت بر دستگاه های هوشمند در انگلیس، الزامی می گردد

به گزارش دکتر برای تو، تهران- خبرنگاران- انگلستان با هدف مقابله با تهدیدات سایبری، آیین نامه جدیدی را معرفی نموده است که فروش دستگاه های هوشمند در بازار این کشور را به الصاق برچسب های امنیتی منوط می نماید.

الصاق برچسب امنیت بر دستگاه های هوشمند در انگلیس، الزامی می گردد

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی دکتر برای تو از پایگاه اینترنتی تک رادار، اغلب دستگاه هایی که از قابلیت اتصال به اینترنت برخوردارند، در برابر هک و حملات سایبری آسیب پذیرند.

دولت انگلستان برای مهار خطراتی از این دست، آیین نامه جدیدی را معرفی نموده است که به موجب آن، الصاق برچسب های امنیتی به تلویزیون، اسپیکر و ساعت های هوشمندی که از قابلیت اتصال به اینترنت برخوردارند، الزامی می گردد.

تولیدنمایندگان باید در این برچسب ها میزان آسیب پذیری یا مقاومت دستگاه مربوطه را در برابر حملات هکری، قید نمایند.

در این برچسب ها همچنین باید به مشتریان تذکر داده گردد تا از گذرواژه های مشابه استفاده ننمایند، اطلاعات لازم در خصوص مدت زمانی که دستگاه مربوطه با به روز رسانی های نرم افزاری پشتیبانی می گردد در اختیار مشتریان قرار گیرد و راهی ارتباطی برای گزارش حفره های امنیتی فراهم گردد.

استفاده از این برچسب ها در ابتدا داوطلبانه بوده اما پس از مدتی الزامی خواهد شد.

بر اساس برنامه های جدیدی که از سوی مارگو جیمز وزیر صنایع دیجیتال و خلاق انگلستان معرفی شده اند، فروش محصولات فاقد این برچسب ها در بازار انگلستان ممنوع خواهد شد.

به گفته جیمز، بسیاری از محصولاتی که از قابلیت اتصال به اینترنت برخوردارند، معمولا چندان امن نیستند، چیزی که امنیت و حریم شخصی مشتریان را به خطر می اندازد. هدف از آیین نامه جدید، تضمین آن است که ویژگی های امنیتی این محصولات در مرحله طراحی تدبیر شده و بعدا به محصول اضافه نشده اند.

انگلستان برای تضمین موفقیت این طرح باید با شرکای بین المللی خود همکاری کند اما این که آیا دیگر کشورها نیز برای حفاظت از شهروندان خود در برابر حملات سایبری حاضر به اتخاذ اقدامی مشابه هستند یا نه، هنوز روشن نیست.

علمی**9418**1485

منبع: ایرنا
انتشار: 24 تیر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 176

به "الصاق برچسب امنیت بر دستگاه های هوشمند در انگلیس، الزامی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الصاق برچسب امنیت بر دستگاه های هوشمند در انگلیس، الزامی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید