آخرین آمار کاربران اینترنت موبایل و ثابت، کم اقبالی به ثابت

به گزارش دکتر برای تو، به گزارش خبرنگاران، گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مربوط به توسعه ارتباطات پهن باند ثابت و سیار در کشور تا انتها آذرماه سال 99 است. برآوردهای رگولاتوری نشان می دهد که ضریب نفوذ اینترنت پهن باند ثابت در کشور 11.57 درصد است و این آمار نسبت به 3 ماهه قبل از این، تغییر محسوسی نداشته است. هم اکنون 9 میلیون و 718 هزار و 439 نفر در کشور از فناوری های اینترنت ثابت استفاده می نمایند و نسبت به 3 ماهه دوم سال 98 تنها حدود 300 هزار نفر به این آمار اضافه شده است.

آخرین آمار کاربران اینترنت موبایل و ثابت، کم اقبالی به ثابت

کم اقبالی اینترنت ثابت به نارضایتی کاربران از کیفیت و قیمت این فناوری مربوط می گردد و با وجودی که پیش بینی می شد در یک سال اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا و رواج آموزش مجازی، کاربران بسیاری به سمت استفاده از اینترنت ثابت سوق پیدا نمایند، اما به دلیل عدم توسعه این بخش، کاربران استفاده از اینترنت موبایل را ترجیح داده اند.

هم اکنون ضریب نفوذ اینترنت موبایل در کشور 92.49 درصد است و بیش از یک میلیون نفر در کمتر از 3 ماهه گذشته به تعداد مشترکان اینترنت موبایل افزوده شده است.

در سرانجام 3 ماهه سوم سال 99 بیش از 77 میلیون و 706 هزار و 885 نفر مشترک اینترنت موبایل در کشور هستند. این در حالی است که ضریب نفوذ اینترنت سیار در 3 ماهه دوم سال 99 حدود 91 درصد بوده و 76 میلیون و 531 هزار نفر در کشور مشترک اینترنت موبایل بودند.

ارزیابی رگولاتوری بر مبنای فناوری هایی مانند XDSL ، FTTX ، وای فای و TDLTE در حوزه پهن باند ثابت و نیز فناوری 3G و 4G در حوزه پهن باند سیار اجرا شده است.

این آمار نشان می دهد که در مجموع، ضریب نفوذ اینترنت در کشور 104.06 درصد است و 87 میلیون و 425 هزار و 324 نفر مشترک اینترنت پهن باند هستند.

بر اساس آماری که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات اعلام نموده است 88.88 درصد مردم از اینترنت نسل سه و چهار موبایل استفاده می نمایند و سهم اینترنت adsl حدود 9 درصد است. در همین حال بیش از یک درصد مردم نیز مشترک اینترنت TDLTE هستند.

آنالیز شرایط ضریب نفوذ اینترنت در کشور نسبت به سال 98 نیز حاکی از آن است که سال گذشته تعداد مشترکین اینترنت موبایل 68 میلیون نفر اعلام شده و ضریب نفوذ اینترنت پهن باند نیز در سرانجام سال 98 به 94 درصد رسید.

از سوی دیگر طی یک سال گذشته رشد نفوذ اینترنت موبایل نسبت به سال 98 حدود 10 درصد و رشد نفوذ اینترنت ثابت حدود یک درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1545

به "آخرین آمار کاربران اینترنت موبایل و ثابت، کم اقبالی به ثابت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار کاربران اینترنت موبایل و ثابت، کم اقبالی به ثابت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید