کیت استخراج RNA از نمونه بزاق یا مخاط بینی بیمار در راستا تجاری سازی قرار گرفت

به گزارش دکتر برای تو، یک شرکت خارجی در جهت تجاری سازی کیت استخراج RNA با کمک نانوذرات مغناطیسی است تا تولید تجاری این کیت ها انجام شود.

کیت استخراج RNA از نمونه بزاق یا مخاط بینی بیمار در راستا تجاری سازی قرار گرفت

به گزارش گروه فناوری دکتر برای تو، موسسه سری کیترا تیرونال پیروز به ساخت کیت استخراج RNA با استفاده از نانوذرات مغناطیسی شده است. این RNA برای استفاده در تست های PCR و LAMP و به منظور شناسایی ویروس کووید19 طراحی و ساخته شده است.

ویروس کرونا که این روز ها جهان را درگیر کرده است، از نوع ویروس های RNA است. RNA رشته منفرد پلیمری بوده که در سلول های زنده مشاهده می شود. این ماده، اطلاعات ژنتیکی مهم اورگانیسم را که برای حیات نیاز دارد، حمل می کند. یکی از اقدامات مهم در تشخیص این ویروس، تأیید وجود RNA در نمونه گرفته شده از بیمار است. نمونه مخاط گلو یا بینی بیمار در آزمایشگاه بررسی شده تا این RNA شناسایی شود.

در این کیت، از نانوذرات مغناطیسی برای دریافت و تغلیظ RNA استفاده می شود. این راهبرد بسیار مهم است چرا که اگر RNA در حین ذخیره سازی یا حمل دچار آسیب و از هم گسیختگی شود، باز هم با این روش قابل جمع آوری است.

دانه های نانوذرات مغناطیسی به RNA ویروس متصل شده و زمانی که در معرض میدان مغناطیسی قرار می گیرند، جداسازی و تغلیظ می شوند.

آزمون های PCR و LAMP به میزان کافی از RNA وابسته هستند و این روش نوآورانه امکان شانس جذب مقدار کافی از RNA را در اختیار پزشک قرار می دهد. این موسسه در حال ثبت پتنت مربوط به این فناوری است. این فناوری به شرکت اگاپه داینستیکس منتقل شده و در حال حاضر این شرکت در حال کار روی فناوری مورداستفاده در این کیت است تا از آن برای شناسایی ویروس کرونا استفاده کند.

این شرکت به دنبال دریافت تاییدیه ICMR است و این کیت ها برای انجام تست به منظور کسب تاییدیه های لازم ارائه شده است. پس از مشخص شدن نتایج تست ها، مجوز برای تولید تجاری این کیت ها صادر خواهد شد. این فناوری به صورت غیرانحصاری به شرکت آگاپه منتقل شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1038

به "کیت استخراج RNA از نمونه بزاق یا مخاط بینی بیمار در راستا تجاری سازی قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیت استخراج RNA از نمونه بزاق یا مخاط بینی بیمار در راستا تجاری سازی قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید