کسب رتبه برتر مسابقات ملی انتها نامه سه دقیقه ای به وسیله دانش آموخته دانشگاه امیرکبیر

به گزارش دکتر برای تو، آزاده قوچانی دانش آموخته دوره دکتری رشته مهندسی پزشکی رتبه برتر پنجمین دوره مسابقات ملی انتها نامه سه دقیقه ای را کسب کرد.

کسب رتبه برتر مسابقات ملی انتها نامه سه دقیقه ای به وسیله دانش آموخته دانشگاه امیرکبیر

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ارائه معیاری بیومکانیکی برای بازسازی حفره های به جا مانده پس از تخلیه تومور سلول غول آسا : تحلیل اجزای محدود و آزمون های تجربی عنوان خاتمه نامه آزاده قوچانی است که در پنجمین دوره مسابقات ملی خاتمه نامه سه دقیقه ای مقام نخست را کسب نموده است.

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این طرح تحقیقاتی پیروز شدند با ارائه روش بیومکانیکی نوینی، خطر و احتمال شکستگی ناشی از برداشتن تومور استخوانی را قبل از عمل جراحی مشخص تا از عوارض شکستگی های بعد از عمل در بیماران مبتلا به تومور بکاهند.

هدف این تحقیق ارائه یک معیار کمی و بیومکانیکی برای مشخص بیماران با خطر و احتمال شکستگی بالا بود تا بتوان این بیماران را قبل از عمل شناسایی کرد و اقدامات پیشگیرانه و روش مناسب بازسازی حفره به جا مانده از تخلیه تومور را برای آنها در حین عمل بکار برد.

طرح ارائه شده یک طرح بین رشته ای مهندسی پزشکی و ارتوپدی است که با استفاده از روش های تست های برون تنی و روش اجزای محدود صورت گرفته است.

خاطرنشان می گردد، بخشی از نتایج این پژوهش، در مجله معتبر Scientific Reports از انتشارات Nature به چاپ رسیده است. بعلاوه یکی از مقالات ارائه شده حاصل از نتایج این طرح، در کنفرانس International Society Of Biomechanics (ISB/ASB 2019) در فهرست کوتاه مقالات برتر، و کاندید دریافت جایزه David Winter Young Investigator Award از سوی انجمن بین المللی بیومکانیک شده است.

در پنجمین دوره مسابقات ملی خاتمه نامه سه دقیقه ای 250 نفر از 6 استان شرکت کردند که 30 نفر به مرحله نیمه نهایی و 6 نفر به مرحله نهایی راه یافتند.

لازم به ذکر است، دکتر سید محمود مصباح نمینی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی امیرکبیر که خود در در دوره های ابتدایی مسابقات جهانی خاتمه نامه ای سه دقیقه ای ((Three Minute Thesis در دانشگاه کوئینزلند استرالیا در سال 2008 از شرکت کنندگان بودند نیز به عنوان داور در مراحل مختلف این مسابقات کشوری حاضر بودند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آذر 1400 بروزرسانی: 3 آذر 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1885

به "کسب رتبه برتر مسابقات ملی انتها نامه سه دقیقه ای به وسیله دانش آموخته دانشگاه امیرکبیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب رتبه برتر مسابقات ملی انتها نامه سه دقیقه ای به وسیله دانش آموخته دانشگاه امیرکبیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید