کدام حیوانات بیشتر از همه بدون غذا دوام می آورند؟

به گزارش دکتر برای تو، اغلب حیوانات بیشتر از یکی دو روز بدون غذا دوام نمی آورند، اما حیواناتی هم هستند می توانند بدون خوردن غذا یا حتی نوشیدن آب ماه ها یا حتی سال ها زنده بمانند.

کدام حیوانات بیشتر از همه بدون غذا دوام می آورند؟

13- گربه: 2 هفته

به گزارش روزیاتو، بسته به میزان آب و غذایی که آخرین بار مصرف نموده باشند و همینطور شرایط کلی سلامت آن، یک گربه می تواند 2 هفته بدون غذا زنده بماند.

12- شتر: 2 ماه

شترها از کوهان های خود برای ذخیره بافت چربی استفاده می نمایند که در زمان نبود آب و غذا، معمولاً منبع تغذیه آن ها است.

11- کوسه بزرگ سفید: 3 ماه

یک کوسه بزرگ سفید می توانند سالانه 11 تن غذا مصرف می نماید که میزان بسیار زیادی است. یک کوسه بزرگ سفید معمولاً بعد از خوردن وعده غذایی خود می تواند تا 3 ماه بدون غذا دوام آورد.

10- خرس: 3 ماه

خرس ها به خواب زمستانی طولانی شان مشهورند. آن ها می توانند بیش از 3 ماه بدون غذا، آب، حرکت و حتی مدفوع و ادرار کردن به خواب زمستانی فرو روند.

9- پنگوئن امپراتور: 3 ماه

پنگوئن های امپراتور نر مجبورند در دوران محافظت از تخم های خود، بیش از 3 ماه، سرمای طاقت فرسای قطب جنوب را دوام آورند. آن ها در این مدت هیچ غذایی نمی خورند.

8- نهنگ گوژپشت: 6 ماه

نهنگ های گوژپشت از پیه خود برای ذخیره چربی اضافه غذاهایی که در تابستان مصرف می نمایند، استفاده می نمایند. آن ها با این کار می توانند 6 ماه بدون غذا دوام آورند.

7- مار پایتون توپی: 6 ماه

بدن مارهای پایتون توپی سرعت سوخت و ساز پایینی دارد که می تواند انرژی کافی برای زنده ماندن بدون غذا برای مدت 6 ماه را ذخیره نگه دارد. آن ها در این مدت از انرژی ذخیره شده بدن شان برای دوام آوردن استفاده می نمایند.

6- لاکپشت گالاپاگوس: یک سال

لاکپشت های گالاپاگوس ذخیره گاه داخلی بسیار بزرگی برای آب دارند و بدن آن ها از سرعت سوخت و ساز پایینی نیز برخوردار است، امری که به آن ها یاری می نمایند بتوانند یک سال تمام بدون غذا زنده بمانند.

5- عقرب: 1 سال

عقرب ها در هر وعده غذایی شان به میزان یک سوم وزن بدن شان غذا می خورند. همین امر به کاهش سرعت سوخت و ساز بدن آن ها و تحت کنترل داشتن تغذیه شان یاری می نماید که در نتیجه آن می توانند یک سال را بدون غذا دوام آورند.

4- قورباغه باروئینگ: 1 سال

قورباغه های باروئینگ می توانند یک سال بدون غذا درون گل بمانند. آن ها این کار را در مواقع کمبود منابع غذایی با ذخیره انرژی انجام می دهند.

3- کروکودیل: 3 سال

کروکودیل ها با بی حرکت ماندن انرژی خود را ذخیره می نمایند، امری که با یاری آن می توانند 3 سال بدون غذا دوام آورند، البته بعد از خوردن یک وعده غذایی خوب.

2- سمندر سفید: 10 سال

سمندرهای سفید در زمان کمبود غذا سرعت سوخت و ساز بدن و فعالیت خود را کاهش می دهند. این حیوانات دوزیست بعلاوه می توانند بافت های خودشان را هم به طور مجدد جذب نمایند، امری که به آن ها یاری می نماید بتوانند 10 سال بدون غذا زنده بمانند.

1- تاردیگرید: 30 سال

تاردیگرید که با نام های خرس آبی یا خوکچه خزه ای هم شناخته می گردد، موجودی آبزی است که بدنش سرعت سوخت و ساز پایینی دارد. سرعت سوخت و ساز بدن تاردیگریدها می تواند به 0/01 درصد میزان معمول خود کاهش یابد. همین امر به آن ها یاری می نماید بیش از 30 سال بدون غذا دوام آورند.

منبع: فرارو
انتشار: 28 مرداد 1402 بروزرسانی: 28 مرداد 1402 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2297

به "کدام حیوانات بیشتر از همه بدون غذا دوام می آورند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام حیوانات بیشتر از همه بدون غذا دوام می آورند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید