پرونده فروش های ویژه؛ پاداش فصلی در ژاپن

به گزارش دکتر برای تو، در ژاپن دو بار در سال به کارمندان و کارکنان شرکت ها پاداش فصلی پرداخت می گردد؛ یک بار در تابستان که با عنوان Summer Bonus یا Kaki Shoyo شناخته می گردد و یک بار در زمستان که به آن Winter Bonus یا Toki Shoyo می گویند. با خبرنگاران مگ و پرونده فروش های ویژه همراه باشید تا در مورد پاداش فصلی در ژاپن بیشتر بدانید.

پرونده فروش های ویژه؛ پاداش فصلی در ژاپن

میزان پاداش فصلی در ژاپن ثابت نیست و از شرکتی به شرکت دیگر یا از سالی به سالی بعد تغییر می نماید. ولی به طور معمول مقدار این پاداش برابر با یک تا چند ماه حقوق ثابت کارمندان یا کارگران حقوق بگیر است. شرکت ها هر سال با توجه به عملکرد مالی خود رقم متفاوتی را به عنوان پاداش فصلی کارکنان در نظر می گیرند. این پاداش ها به ویژه در فصل تابستان، افزایش رونق بازارها را در پی دارد. فروشندگان و شرکت ها در این فصل خود را برای سرویس دهی و عرضه محصولات بیشتر به مشتریان آماده می نمایند.

درآمد اضافی در بازه پاداش های تابستانی در قیاس با سایر فصل های سال باعث افزایش فروش محصولات لوکس، سفرهای تفریحی و پرداختن به سرگرمی ها در ژاپن می گردد. برخی شرکت ها زمان پرداخت این پاداش را هم به فصل زمستان موکول می نمایند، ولی در یک نظرسنجی بیش از 95 درصد افراد شاغل در ژاپن اعلام نموده اند که ترجیح می دهند این پاداش را در فصل تابستان دریافت نمایند.

شرکت های ژاپنی از سال 2003 پرداخت پاداش های فصلی را به کارکنان خود شروع نموده اند و رقم پرداختی تقریبا هر سال افزایش یافته است. میزان متوسط پاداش های پرداختی از سوی 374 شرکت ژاپنی که اعداد و ارقام خود را به صورت شفاف و عمومی اعلام نموده اند نشان می دهد رقم پرداختی به هر نفر در سال 2016 به طور متوسط برابر با 843 هزار و 577 ین ژاپن بوده است که تقریبا معادل 8250 دلار امریکا می شده.

میزان پاداش ها طی چهارسال نخست وزیری شینزو آبه (Shinzo Abe) در ژاپن، رشد قابل توجهی داشته است. در سال 2014 پاداش تابستانی 7.3 درصد نسبت به سال قبلش رشد کرد. در سال 2015 هم افراد شاغل در ژاپن شاهد رشدی 3.7 درصدی پاداش ها نسبت به سال 2014 بودند.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 16 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 97

به "پرونده فروش های ویژه؛ پاداش فصلی در ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده فروش های ویژه؛ پاداش فصلی در ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید