باکس آفیس هفته؛ یخ زده یخ گیشه ها را شکست

به گزارش دکتر برای تو، فیلم یخ زده 2 که ادامه Frozen است توانست فاتح بلامنازع باکس آفیس سینماها گردد. فروش 350 میلیون دلاری این انیمیشن در سرتاسر دنیا در روزهای افتتاحیه اش حیرت انگیز بود.

باکس آفیس هفته؛ یخ زده یخ گیشه ها را شکست

این انیمیشن دوست داشتنی در اولین روز اکرانش 8.5 میلیون دلار فروخت. فیلم در گیشه سینماهای آمریکا تا امروز 127 میلیون دلار فروخته است و رکورد پرفروش ترین افتتاحیه برای انیمیشنی که خارج از فصل تابستان اکران می گردد، به نام خودش زد. این افتتاحیه پرشور باعث شده که انیمیشن یخ زده 2 پنجمین افتتاحیه پرفروش تاریخ سینما را در ماه نوامبر به نام خودش ثبت کند و بالای هری پاتر و قدیسان مرگ: قسمت اول که سال 2010 اکران شده بود، نهاده شد.

59 درصد مخاطبان انیمیشن را زنان تشکیل می دادند و 70 درصد هم خانواده ها بودند.

در بازارهای بین المللی فیلم 223.2 میلیون دلار فروخت. در همه کشورهایی که اکران شده بود توانست رتبه اول فروش را به دست بیاورد و چین با فروش 53 میلیون دلاری پیشتاز کشورهای اکران نماینده فیلم بود. به علاوه در کره جنوبی 31.5 میلیون دلار فروخت و به دنبال آن ژاپن با 18.2 میلیون دلار، انگلستان با 17.8 میلیون دلار، آلمان با 14.9 میلیون دلار و فرانسه با 13.4 میلیون دلار قرار داشتند. فیلم هفته آینده در ایتالیا و روسیه و استرالیا و کشورهای آمریکای جنوبی اکران می گردد.

در قسمت دوم این انیمیشن کاراکترهای محبوب السا، آنا، کریستف و البته اولاف، آدم برفی دوست داشتنی برگشته اند. آن ها سرزمین آرندل را ترک می نمایند و دست به سفری از دل جنگل می زنند تا کشف نمایند که چرا السا با این قدرت عجیب جادویی متولد شده که می تواند با اشاره دست باعث یخ زدن هر چیزی گردد.

هر چند نقدهای مثبتی که روی این قسمت از انیمیشن یخ زده نوشته شده نسبت به نسخه اریجینال آن کمتر است اما همچنان منتقدان این انیمیشن را دوست دارند. البته به نظرشان ساخت قسمت دوم برای این انیمیشن چندان ضرورتی نداشته است اما به هر حال دنباله سودبخشی بوده است. یخ زده 2 کوشش دارد که همه مخاطبانش را راضی کند و البته فیلم گرم و جذابی هم از کار درآمده است.

فیلم فورد در برابر فراری ساخته جیمز منگولد در هفته دوم اکرانش در رده دوم جدول نهاده شده است. یکی از فیلم هایی که فصل جوایز به آن امید بسته و خوب هم می فروشد و در حال حاضر فروش اش به 58 میلیون دلار رسیده است.

فورد در برابر فراری یک درام بیوگرافیک است که بازیگران نقش های اصلی اش مت دیمون و کریستین بیل هستند. سال 1963 انزو فراری به کمپانی فورد نزدیک می گردد چون احتمال انجام معامله ای وجود دارد که طی آن فورد می خواهد فراری را بخرد. اما مذاکرات به بن بست می رسد و متوقف می گردد چون انزو می فهمد که این معامله شامل خرید اسکودریا فراری، یکی از ماشین های لوکس فراری هم است که در برنامه مسابقات فراری حضور داشت و از سال 1960 تا 1965 و در سال 1958 جایزه مهم ترین و قدیمی ترین مسابقه اتومبیلرانی دنیا را به نام لمنز گرفته بود. مسابقات لمنز از سال 1923 هر سال برگزار می شد. هنری فورد دوم ناراحت از این که پیشنهادش رد شده، از بخش مسابقه کمپانی می خواهد ماشینی بسازند که اسکودریا فراری را شکست بدهد.

فیلم بعد سراغ این می رود که چه طور کارول شلبی، طراح اتومبیل، و کن مایلز، راننده اتومبیل های مسابقه، تیمی از مهندسان و طراحان آمریکایی را سرپرستی می نمایند تا ماشینی ساخته گردد که اسطوره فراری را شکست بدهد. در نهایت آن ها برای حضور در مسابقه لمنز سال 1966 فورد GT40 را طراحی می نمایند.

منتقدان در سایت متاکریتیک به فیلم امتیاز خوب 81 از 100 را داده اند. منتقد درپ نوشته است: شیمی بین بیل و دیمون موتور محرکه فیلم است. به علاوه فیلمنامه ای که خیلی خوب نوشته شده. زمانی که بیل به تنهایی در زمین مسابقات اتومبیلرانی درمی یابد که چه طور باید برنده گردد و نجات پیدا کند نقطه اوج فیلم است. فیلم به لحاظ سینمایی به شدت سرگرم نماینده است.

در رده سوم جدول فیلم دیگری را داریم که اصطلاحا به این مدل فیلم ها آمریکایی خوب می گویند. از آن فیلم هایی که درباره رویای آمریکایی و پیروزیت است و برای ایفای چنین نقشی چه کسی بهتر از تام هنکس که خودش نمونه چنین نقش هایی است. از کاپیتان فلیپس بگیرید تا سالی و نجات آقای بنکس. فیلم روزی زیبا در محله اولین هفته اکرانش را با پیروزیت سپری کرد.

محصول کمپانی سونی تقریبا مطابق با انتظار تحلیلگران فروخت. فیلم در 3235 سالن سینما اکران شد و تقریبا 13.5 میلیون دلار فروخت. 52 درصد مخاطبان فیلم را زنان تشکیل می دادند و 75 درصد جمعیت مخاطبان 25 سال به بالا داشتند.

این درام بیوگرافیک داستان واقعی زندگی فرد راجرز مجری محبوب برنامه های بچه ها در تلویزیون آمریکا و جریان دوستی او با روزنامه نگاری به نام لوید است. لوید که شخصیتی بدبین دارد در اسکوایر کار می نماید و وقتی سردبیرش به او دستور نوشتن مطلبی درباره راجرز را می دهد شخصیت دوست داشتنی راجرز باعث می گردد او از حالت تدافعی اش فاصله بگیرد.

از آن فیلم های محبوب منتقدان که امتیاز 80 از 100 را در سایت متاکریتیک کسب نموده است و احتمال زیادی دارد که در رقابت های اسکار هم حضور داشته باشد. منتقدان می گویند که ماریل هلر کارگردان فیلم پیروز شده ارتباط بین دو مرد را به شیوه دوست داشتنی به تصویر بکشد. ارتباطی که به طراحی ظریف و احساس برانگیز کارگردان شکل می دهد. فیلمی که شجاعت و هوشمندی را به تصویر می کشد و همه چیز در آن به آرامی رخ می دهد و عجله ای برای شکل دادن درام ندارد.

فیلم 21 پل تازه وارد دیگر باکس آفیس است. اکشن جنایی ساخته برایان کرک با فروش 9.2 میلیون دلاری کمتر از حد انتظار استودیو فروخت و البته منتقدان هم دوستش نداشتند.

این فیلم با بازی چادویک بوسمن داستان یک کارآگاه نیروی پلیس نیویورک است که بعد از کشف یک توطئه غیرمنتظره و عظیم وارد ماجرای بزرگ شکار انسان ها به دنبال کشته شدن نیم دو جین پلیس می گردد. امتیاز فیلم در متاکریتیک 50 از 100 است. مشکل فیلم زیادی ساده انگارانه بودنش است. منتقدان می گویند هر چند سرانجام آن کمی شوکه نماینده است اما واقعیت این است که از همان میانه فیلم با یک تماس تلفنی همه چیز می توانست حل گردد. کاراکتر بوسمن هیچ پیچیدگی ندارد و تریلری است که بعد از دیدن آن به راحتی از یاد می رود.

فیلم میدوی یکی دیگر از پنج فیلم پرفروش باکس آفیس است. اکشن درام تاریخی میدوی به کارگردانی رولند امریچ داستان نبرد میدوی است که به وسیله دریانوردان و افسران روایت می گردد. جنگ میدوی چند سال قبل از آغاز جنگ دنیای دوم رخ داد. جنگی که بر سر موقعیت ژاپنی ها و آمریکایی ها در اقیانوس آرام بود.

رولند امریچ را با کارگردانی اکشن هایی مثل روز استقلال و گودزیلا می شناسیم. فیلم البته نتوانسته نظر منتقدان را به خودش جلب کند و امتیاز آن در سایت متاکریتیک 48 از 100 است. منتقد گاردین می گوید که دیدن این فیلم درست مثل تماشای یک مجسمه برای دو ساعت و نیم است. همان قدر بی احساس که فقط باید به عقب تکیه بدهید و خمیازه بکشید. ساختار صحنه های اکشن عجیب و غریب است و دیالوگ های زیادی شق و رق هستند.

هفته گذشته که نتوانستیم باکس آفیس را گزارش بدهیم دو فیلم وارد جدول فروش شدند که این هفته هم در جدول حضور دارند. یکی فیلم دروغگوی خوب ساخته بیل کاندون که از آخرین فیلم هایش دیو و دلبر را به خاطر می آوریم. این تریلر با بازی هلن میرن و ایان مک کلن داستان مرد فریبکاری به نام روی است که دیگر دوره اش به سرانجام رسیده اما آخرین سوژه اش زن بیوه ای است که میلیون ها دلار می ارزد. اما چیزی که ابتدا ساده به نظر می رسیده در نهایت تبدیل به یک بازی موش و گربه می گردد. این فیلم در دومین هفته فروش اش به 11.8 میلیون دلار رسیده است.

دومین فیلمی که از هفته گذشته به باکس آفیس پیوسته است فیلم فرشتگان چارلی است. بازسازی همان اکشن مشهور دهه هفتادی که در هزاره سوم با گروه بازیگران جدید جلوی دوربین رفت. کارگردان این قسمت از کمدی-اکشن فرشتگان چارلی الیزابت بنکس است. فرشتگان چارلی اسم گروهی از زنان است که با حرکات رزمی و مبارزه با گروه های مختلف سعی می نمایند جلوی خلاف را بگیرند و این وسط معمولا برای هر کدام هم اتفاقاتی رخ می دهد.

در این قسمت از فرشتگان چارلی نائومی اسکات، کریستن استوارت و الا بالینسکا جلوی دوربین رفته اند. داستان یک مهندس جوان که درباره یک تکنولوژی خطرناک هشدار می دهد و فرشتگان چارلی فرا خوانده می شوند تا زندگی شان را وسط بگذارند و از مردم حمایت نمایند.

امتیاز متاکریتیک فیلم 52 از 100 است. منتقد اسکرین اینترنشنال می گوید که فیلم به اندازه کافی بامزه یا هیجان انگیز نیست. الیزابت بنکس به سریال تلویزیونی دهه هفتادی مواردی مثل برابری جنسیتی افزوده است. اما این داستان جاسوسی دیگر برای مخاطبان خسته نماینده شده است.

بقیه فیلم های جدول فروش آثاری هستند که هفته سوم به بعد اکران شان را می گذرند و پیش تر درباره شان نوشته ایم.

نام فیلم هفته اکران فروش آخر هفته فروش کلی
یخ زده 2 1 127 127
فورد در برابر فراری 2 16 58
روز زیبا در محله 1 13.5 13.5
21 پل 1 9.3 9.3
میدوی 3 4.7 43.1
بازی با آتش 3 4.6 31.6
دروغگوی خوب 2 3.4 11.8
فرشتگان چارلی 2 3.2 13.9
آخرین کریسمس 3 3 27.8
جوکر 8 2.8 326.9
منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 554

به "باکس آفیس هفته؛ یخ زده یخ گیشه ها را شکست" امتیاز دهید

1 کاربر به "باکس آفیس هفته؛ یخ زده یخ گیشه ها را شکست" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باکس آفیس هفته؛ یخ زده یخ گیشه ها را شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید