ورود دو سامانه بارشی جدید به کشور طی هفته جاری

به گزارش دکتر برای تو، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم بارش ها و ورود دو سامانه بارشی طی روزهای آینده به کشور اطلاع داد.

ورود دو سامانه بارشی جدید به کشور طی هفته جاری

صادق ضیاییان در گفت وگو با دکتر برای تو اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (31 فروردین ماه) در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، نواحی مرکزی و شرق کشور بارش باران، گاهی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

وی با اشاره به اینکه طی بعدازظهر امروز (31 فروردین ماه) برای ارتفاعات البرز و نواحی از شمال غرب کشور ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می رود، گفت: بیشینه فعالیت این سامانه در استان های خراسان جنوبی، کرمان، یزد، اصفهان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود و در اواخر وقت نیز از کشور خارج می گردد.

به گفته ضیاییان فردا (اول اردیبهشت ماه) با ورود سامانه بارشی دیگری از جنوب کشور برای قسمت هایی از جنوب و ارتفاعات جنوب شرق رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد همچنین طی این روز در ارتفاعات البرز غربی و زاگرس شمالی رگبار پراکنده باران دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز سه شنبه (2 اردیبهشت ماه) نیز شدت فعالیت سامانه بارشی در جنوب و جنوب شرق کشور خواهد بود، توضیح داد: در بخش هایی از شرق کشور نیز فعالیت این سامانه گسترش می یابد. برای این نواحی رگبار باران و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ پیش بینی می گردد.

ضیاییان ادامه داد: طی بعدازظهر سه شنبه (2 اردیبهشت ماه) برای دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های البرز مرکزی و شرقی و بخش هایی از شمال غرب کشور رگبار پراکنده باران خواهیم داشت و روز چهارشنبه (3 اردیبهشت ماه) بیشینه فعالیت این سامانه به نواحی جنوب شرق و شرق کشور محدود می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با بیان اینکه این سامانه بارشی در اواخر وقت روز چهارشنبه (3 اردیبهشت ماه) از کشور خارج می گردد، گفت: از بعدازظهر روز چهارشنبه سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب به کشور وارد می گردد و فعالیت آن طی روز پنج شنبه (4 اریبهشت ماه) در این نواحی ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه از بعدازظهر روز سه شنبه (2 اردیبهشت ماه) در سواحل دریای خزر افزایش محسوس دما بین 5 تا 8 درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه (3 اردیبهشت ماه) کاهش دما بین 6 تا 9 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد، اظهار کرد: برای سایر نقاط کشور طی پنج روز آینده فرایند افزایش دما پیش بینی می گردد همچنین طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (1 و 2 اردیبهشت ماه) نواحی خلیج فارس مواج و طوفانی خواهد بود.

ضیاییان در انتها درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (اول اردیبهشت ماه) کمی ابری، در برخی ساعات افزایش ابر همراه با بارش پراکنده و احتمال رگبار و رعد و برق با حداقل دمای 11 و حداکثر دمای 23 درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (3 اردیبهشت ماه) نیز نیمه ابری تا ابری، در بعدازظهر وزش باد و به تدریج کاهش ابر با حداقل دمای 12 و حداکثر دمای 24 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 961

به "ورود دو سامانه بارشی جدید به کشور طی هفته جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود دو سامانه بارشی جدید به کشور طی هفته جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید