همکاری گردشگری و شورای فرهنگ عمومی برای ارتقای گردشگری مذهبی

به گزارش دکتر برای تو، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، همکاری گردشگری و شورای فرهنگ عمومی برای ارتقای گردشگری مذهبی صورت می گیرد.

همکاری گردشگری و شورای فرهنگ عمومی برای ارتقای گردشگری مذهبی

در نشست معاونت گردشگری و شورای فرهنگ عمومی مطرح شد

ولی تیموری در نشست مشترک با سید محمدرضا موالی زاده، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، جمعی از مدیران این مجموعه و بخش خصوصی مرتبط که در محل این معاونت برگزار گشت، گفت: همکاری مشترک در سطح کلان، امکان دستیابی به هدف نهادینه شدن فرهنگ گردشگری در بطن جامعه، خانواده ها، جوامع محلی، دستگاه های اجرایی و عمومی فرابخشی و تاثیرگذار در این امر را بدنبال خواهد داشت.

او با اشاره به تلاش اخیر شورای فرهنگ عمومی کشور برای تهیه سند و برنامه ارتقای فرهنگ زیارت و گردشگری مذهبی اظهار کرد: این اقدام به طور حتم موثر است ولی برای دستیابی به هدف والاتر لازم است این سند انتظارات دو بخش از یکدیگر را احصاء و در چارچوب همکاری مشترک به کار ببندد.

معاون گردشگری به تشریح اقدامات اجرا شده از سوی وزارت گردشگری به منظور توسعه گردشگری مذهبی پرداخت و تعامل با شورای فرهنگ عمومی کشور را سبب تحقق دستاوردهای متنوع در زمینه فرهنگ سازی به عنوان یکی از مهم ترین و اقدامات زیربنایی در صنعت گردشگری ذکر کرد.

سیدمحمدرضا موالی زاده، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با معرفی ساختار و بخش های مختف شورا، به اقدامات و چشم اندازهای پیش روی این حوزه در بخش های مختلف اشاره کرد و از صنعت گردشگری به عنوان ابزاری برای انتقال و توسعه فرهنگ، از اصلی ترین نیاز مهم فردی و فرهنگی و همچنین دارای آثار مختلف و تاثیرگذار نام برد.

وی یادآور شد: شورای فرهنگ عمومی تا به امروز 12 سند را تصویب کرده است. شش سند دیگر نیز در دست تدوین و تصویب است و پیش بینی می شود بالغ بر 20 سند دیگر تا سرانجام این دوره محقق شود. موالی زاده تهیه برنامه ارتقای فرهنگ زیارت و گردشگری مذهبی را بستری برای سند همکاری میان شورای فرهنگ عمومی و وزارت گردشگری و اقدامی عملیاتی در راستای توسعه گردشگری مذهبی و زیارت دانست.

منبع: همگردی
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1425

به "همکاری گردشگری و شورای فرهنگ عمومی برای ارتقای گردشگری مذهبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری گردشگری و شورای فرهنگ عمومی برای ارتقای گردشگری مذهبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید