نکات و ویژگی های طراحی دکوراسیون داخلی مدرن برای منزل

به گزارش دکتر برای تو، دکوراسیون داخلی مدرن چیست؟ بسیاری از افراد فکر می نمایند منظور از سبک مدرن همان معاصر است در صورتی که تفاوت زیادی دارند. منظور از مدرن به تمام سبک و ایده هایی گفته می گردد که در دهه های قبلی مد بوده اند و امروزه به تناسب در هر سال دوباره مد می شوند. در این سبک از ایده های مینیمالیستی الهام گرفته شده و از خرید و چیدمان وسایل اضافی خودداری می گردد و بیشتر جنبه کاربردی مدنظر است تا جنبه تزئینی وسایل. اما سبک معاصر هر سال ایده جدیدی دارد و به تناسب آن باید طراحی داخلی هم عوض گردد. در این مطلب به شما یاری می کنیم تا ایده های دکوراسیون داخلی مدرن منزل را به برترین شکل پیاده سازی کنید.

نکات و ویژگی های طراحی دکوراسیون داخلی مدرن برای منزل

اصول و ایده های دکوراسیون داخلی مدرن ایرانی

در این قسمت برای طراحی هر بخش طبق ایده ها و اصول دکوراسیون داخلی به سبک مدرن، نکات و اصول بسیار مهمی را بیان می کنیم تا بتوانید طبق ویژگی های منزل خود برترین گزینه ها را انتخاب کنید.

 • طراحی مدرن اتاق پذیرایی: دکوراسیون داخلی مدرن پذیرایی با رنگ های روشن تزیین می شود. در این سبک باید علاوه بر استفاده از رنگ روشن برای پذیرایی، نورپردازی و نورگیری بسیار خوبی هم داشته باشید چون در سبک مدرن از رنگ های تیره اجتناب می شود. پنجره های عظیم برای نورگیری عالی کاربرد دارند. لوستر کاربرد ندارد و بیشتر از سیستم نورپردازی مخفی یا هوشمند استفاده می شود.
 • اتاق غذاخوری به سبک مدرن: اگر محل جداگانه ای برای غذا خوردن دارید، دقت کنید وسایل تزئینی به سبک ساده و شیک کاربرد دارند. استفاده از گل برای انرژی بخشیدن به محیط الزامیست. رنگ میز و صندلی هم باید هماهنگ با رنگ مبلمان باشد.
 • آشپزخانه به سبک مدرن: آشپزخانه مدرن رنگی متناسب با فضا یا محیط آن دارد. برای آشپزخانه کوچک از رنگ روشن و آشپزخانه عظیم از رنگ تیره استفاده می شود و در هر دو دسته رنگ های خنثی در ترکیب با یک رنگ ثانویه در اولویت هستند. کفپوش آشپزخانه باید مشابه با کفپوش کل خانه انتخاب شود. دکوراسیون داخلی مدرن کابینت یک تکه و براق و بدون دستگیره (دستگیره مخفی)، بدون هیچ گونه تزئینات اضافه و بهره گیری از زیبایی طبیعی مصالح دارد.
 • اتاق خواب به سبک مدرن: برای رنگ آمیزی دیوار از رنگ خنثی مثل سفید بهره ببرید یا اینکه کاغذ دیواری با طرح روشن نصب نمایید. پنجره های عظیم برای نورگیری کافی عنصر بسیار مهمی است. از شلوغ کردن اتاق باید خودداری کنید. کمد دیواری برای نظم بخشیدن بسیار مهم است. لامپ های مخفی داخل کناف دیوار یا هالوژن های سقفی توصیه می شود و لوستر را فراموش کنید. دکوراسیون داخلی مدرن اتاق خواب باید فضایی آرامش بخش، خلوت و مینیمال با وسایلی صرفا کاربردی باشد.
 • دکوراسیون داخلی مدرن سرویس بهداشتی: رنگ سفید و آبی یکی از برترین گزینه برای سرویس بهداشتی است. استفاده از شلف، کابینت حمام و هر چیزی که جنبه کاربردی دارد و جلوی شلوغ نشان دادن فضا را می گیرد بسیار مهم است. نورپردازی مخفی با لامپ هالوژن یکی از مؤلفه های اصلی به تعداد می رود. رنگ شیرآلات هم باید سفید باشند تا در کنار کاشی هایی با رنگ روشن به خوبی نمایان شوند. برای زوج های جوانی که حمام داخل اتاق است، حمام هایی با درب شیشه ای در کنار توالت فرنگی برای سرویس بهداشتی توصیه می شود. اگر فضای عظیمی دارید از وان در غیر این صورت از دوش مدرن بهره ببرید.
 • رنگ در دکوراسیون داخلی مدرن: استفاده از قانون 10-30-60 را برای تزیین دکوراسیون داخلی مدرن توصیه می کنیم. 60% فضای منزل باید از رنگ غالب خنثی استفاده کند که برترین رنگ، سفید یا خاکستری است. مزیت رنگ های خنثی این است که علاوه بر تلقین حس آرامش و جلوگیری از خفقان و افسردگی مخصوصا برای دکوراسیون داخلی مدرن خانه های کوچک، به راحتی با هر رنگ دیگری هم ست می شوند.

30% رنگ فضا یعنی کفپوش، تخت خواب و پرده ها به رنگ ثانویه روشن باید اختصاص پیدا کند. 10% هم به رنگ تأکیدی اختصاص می یابد که می تواند با رنگ های قبلی رابطه مکملی یا متضاد داشته باشد. رنگ میز کنار تختی، عسلی ها و کلیه وسایل تزئینی در این دسته قرار می گیرد.

نکات و ایده های بسیار مهم در دکوراسیون داخلی به سبک مدرن

 • وسایل کمی بخرید تا فضای منزل شلوغ نشود. در خرید وسایل هم به جنبه کاربردی آنها نگاه کنید. اصلا قیمت مطرح نیست و فقط کیفیت و کاربردی بودن وسایل اهمیت دارند.
 • گیاهان برای داشتن دکوراسیون داخلی مدرن و شیک مخصوصا گیاهان سانسوریا و کاکتوس یاری خیلی زیادی می نمایند.
 • معمولا به جای مبلمان از صندلی و میز عسلی استفاده می شود. صندلی هایی با رویه چرم یا فیبر اهمیت زیادی دارند.
 • اگر به هنر علاقه دارید بد نیست بدانید که استفاده از تابلوهای نقاشی عظیم صندلی ویژه ای دارند ولی نباید دیوار را شلوغ کنید.
 • در خرید پرده در پی والان سنگین و لاکچری نباشید چون مناسب سبک کلاسیک است. از پرده های سبک که مقداری نور خورشید را از خود عبور می دهند بهره ببرید. رنگ روشن پرده هم بسیار اهمیت دارد.
منبع: اتاق
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1736

به "نکات و ویژگی های طراحی دکوراسیون داخلی مدرن برای منزل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات و ویژگی های طراحی دکوراسیون داخلی مدرن برای منزل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید