مدیرعامل اپل خواهان مقرراتی جدی تر برای حفظ حریم شخصی کاربران شد ، دست هایی نامرئی که اطلاعات مجازی را می فروشند

به گزارش دکتر برای تو، مدیرعامل اپل؛ تیم کوک می گوید در حال حاضر مرزهای حریم خصوصی کاربران نامرئی است و در نتیجه اقتصاد سایه در حال ربودن اطلاعات کاربران است.

مدیرعامل اپل خواهان مقرراتی جدی تر برای حفظ حریم شخصی کاربران شد ، دست هایی نامرئی که اطلاعات مجازی را می فروشند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، تیم کوک می گوید باید هرچه سریعتر تمهیداتی برای حفاظت از اطلاعات کاربران اندیشیده گردد چرا که در حال حاض اطلاعات کاربران به راحتی سرقت می گردد.

این نخستین باری نیست که تیم کوک در این خصوص هشدار می دهد. او تا کنون بارها در خصوص نحوه استفاده از اطلاعات کاربران توسط شرکت های مختلف هشدار داده است و می گوید اطلاعات کاربران بدون آن که آگاه باشند سرقت می گردد. برهمین اساس تیم کوک خواهان حفاظت بیشتر از حریم خصوصی کاربران شده است و این موضوع نشان می دهد که اطلاعات شما به طور مداوم بدون اطلاع شما به صورت آنلاین به فروش می رسد.

او در جدیدترین سخنان خود روی عبارت نقض نامرئی اطلاعات تاکید نموده است. وی در بخشی از سخنان خود می گوید: به عنوان مثال، شما ممکن است یک محصول را از یک خرده فروشی آنلاین خریداری نموده باشید ؛چیزی که بیشتر ما انجام می دهیم.اما چیزی که خرده فروش به شما نمی گوید این است که پس از آن تمامی اطلاعات خرید و جابجایی شما توسط شرکت ها واسه رصد می گردد و البته رفتار شما به عنوان مصرف نماینده به راحتی طبقه بندی و جمع بندی می گردد.

کوک خاطرنشان می نماید که ردیابی این فعالیت سخت است، زیرا تنظیمات اقتصاد سایه ای که تا حد زیادی کنترل نشده باقی مانده است. او پیشنهاد کرد که کمیسیون تجارت فدرال درخواست کند که تمام کارگزاران داده ثبت شوند تا کاربران بتوانند پیگیری نمایند که اطلاعاتشان به فروش می رسد یا خیر و اگر می خواهند این اطلاعات را حذف نمایند.

مدیر ارشد اپل از قانون گذاران ایالات متحده نیز در خواست نموده که اقدام به تصویب قانونی جامع برای حفظ حریم خصوصی کاربران نمایند.

یکی از مشهورترین نمونه های نقض حریم خصوصی کاربران ماجرای رسوایی فیسبوک در سال 2018 و همکاری این شبکه اجتماعی با مرکز جمع آوری اطلاعات کمبریج آنالیتیکا،است.

منبع: انتخاب
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 120

به "مدیرعامل اپل خواهان مقرراتی جدی تر برای حفظ حریم شخصی کاربران شد ، دست هایی نامرئی که اطلاعات مجازی را می فروشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل اپل خواهان مقرراتی جدی تر برای حفظ حریم شخصی کاربران شد ، دست هایی نامرئی که اطلاعات مجازی را می فروشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید