محققان مولکول ضد پیری را کشف کردند

به گزارش دکتر برای تو، یک مطالعه مشترک جدید از موسسه فناوری ماساچوست و هاروارد، آنزیمی را شناسایی نموده است که می تواند به معکوس کردن تأثیرات آسیب DNA ناشی از پیری و آلزایمر یاری کند.

محققان مولکول ضد پیری را کشف کردند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی دکتر برای تو به نقل از دیلی میل، محققان مؤسسه فناوری ماساچوست مولکول ضدپیری را کشف کردند که می تواند ضایعات دی ان ای مرتبط با بیماری آلزایمر را کاهش دهد.

این مولکول همچنین می تواند از فرایند ضعف قدرت شناختی ناشی از پیری و افزایش سن بکاهد؛ محققان این موسسه دریافتند، آنزیم HDAC1 در بهبود آسیب DNA موثر باشد.

با افزایش سن، ضایعاتی روی قسمتهایی از DNA سالمندان شکل می گیرد که عملکرد شناختی آنها را کاهش می دهد، HDAC1 فراوری آنزیم دیگری را تحریک می نماید که می تواند این ضایعات را بهبود بخشد.

یک مطالعه مشترک جدید از MIT و هاروارد، آنزیمی را شناسایی نموده است که می تواند به معکوس کردن تأثیرات آسیب DNA ناشی از پیری و آلزایمر یاری کند.

محققان این پژوهش به سرپرستی لی Huei Tsai از ام آی تی و استفن هاگارتی از هاروارد، آنزیمی به نام HDAC1 را شناسایی کردند که می تواند در ترمیم ضایعات 8-اکوژوآنین روی رشته های DNA، که به افت عملکرد شناختی وابسته به سن و آلزایمر مرتبط هستند، یاری کند.

محقق موسسه فناوری ماساچوست می گوید: به نظر می رسد HDAC1 واقعاً یک مولکول ضد پیری است؛ من فکر می کنم این یک یافته بیولوژیکی بسیار کاربردی اساسی است، زیرا تقریباً همه بیماری های عصبی انسان فقط در دوران پیری اتفاق می افتند.فعال سازی HDAC1 در بسیاری از شرایط مفید است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1025

به "محققان مولکول ضد پیری را کشف کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان مولکول ضد پیری را کشف کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید