فروشگاه خدمات موبایل و نفوذ به حریم خصوصی مشتری

به گزارش دکتر برای تو، خبرنگاران/هرمزگان سرپرست پلیس فتا استان از کشف پرونده ربایش و سرقت داده های غیرمجاز تلفن همراه خبر داد و گفت: در برخی از پرونده های جرائم سایبری شخص شاغل در فروشگاه خدمات موبایل پس از ریکاوری یا تعمیر گوشی اقدام به استخراج اطلاعات یا نصب بدافزار می کند.

فروشگاه خدمات موبایل و نفوذ به حریم خصوصی مشتری

سرگرد احسان بهمنی در گفت و گو با خبرنگاران، شرح داد: شخصی به پلیس فتا استان مراجعه و ضمن ارائه مرجوعه قضائی گفت شخصی مزاحم با نصب بدافزار به اطلاعات گوشی من دسترسی پیدا نموده و همچنین با فعال سازی دوربین موبایل، اقدام به تهیه فیلم از حریم خصوصی من نموده است.

وی بیان نمود: با تحقیقات و بررسی های اطلاعاتی مشخص شد شاکیه از چت ها و عکس های تبادل شده شوهرش با شخصی مونث تصویربرداری و به گوشی خودش منتقل می کند،پس از مدتی این مستندات در گوشی وی پاک می شود،خانم مذکور از شوهر خواهرش برای ریکاوری تصاویر پاک شده کمک خواسته است.

این مسئول انتظامی افزود: داماد خانواده به واسطه یکی از دوستان شاغل در فروشگاه خدمات موبایل این اطلاعات را بازیابی می کند،لیکن شخص مذکور به صورت پنهانی اقدام به نصب بدافزار در گوشی شاکیه می کند و پس از مدتی به صورت ناشناس از طریق تلگرام با ارسال فیلم های گرفته شده با دوربین گوشی خانم مذکور، اقدام به مزاحمت های سایبری برای شاکیه می کند.

سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان اظهار کرد: سرانجام پس از اتمام تحقیقات و جمع آوری ادله دیجیتال،طی هماهنگی ها قضائی متهم دستگیر و در اظهارات شفاهی با تناقض گویی و داستان پردازی سعی در کتمان حقیقت داشت که پس از مشاهده ادله دیجیتال به اقدامات مجرمانه خود اعتراف کردو پرونده با گزارش نهایی در معیت متهم به دادسرا ارجاع شد.

وی بیان کرد: متأسفانه در کنار چالش های سهمگین اجتماعی مانند کاهش ازدواج جوانان و افزایش طلاق ها، موضوع فراگیری طلاق های عاطفی در نسل جوان ما و شکل گیری ارتباطات عاطفی نامشروع بسترساز جرائم بسکمک شده است.

سرگرد بهمنی شرح داد: عوامل برجسته ای از جمله مسائل اقتصادی و بیکاری،زندگی غریزی و شبکه های اجتماعی مجازی، نواقص موجود در سیستم آموزشی کشور و کاهش چشمگیر اعتقادات معنوی در به وقوع پیوستن این معضلات اجتماعی نقش جدی و اثرگذار دارد، بر همین اساس دولت و همچنین مراکز اجتماعی،آموزشی و مذهبی کشور به رویکردی تازه و عقلانی با برنامه ای منسجم و هوشمندانه برای مقابله با تهدیدات و آسیب های مطروحه نیاز دارند.

این مسئول انتظامی اظهار داشت: مطلوب است شهروندان به صورت مستمر برای مشاهده محتوای آموزشی،مطالعه اخبار جرائم سایبری، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب سایت www.cyberpolice.ir مراجعه نموده یا از طریق کانال پلیس هرمزگان در پیامرسان سروش به آدرس @policehormozgan مطالب آموزشی و پیشگیرانه پلیسی را دریافت کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1246

به "فروشگاه خدمات موبایل و نفوذ به حریم خصوصی مشتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروشگاه خدمات موبایل و نفوذ به حریم خصوصی مشتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید