شورای پنجم می تواند آغازگر تحول در شهر هوشمند باشد

به گزارش خبرنگاران، کارگروه شهر هوشمند کلانشهرها به میزبانی شهر تهران برگزار گردید و اعضای این کارگروه با حضور در مرکز ارتباطات و فن آوری اطلاعات، مرکز کنترل ترافیک شهر تهران، پروژه های شهر هوشمند منطقه 2 شهرداری تهران و رصد خانه تهران از نزدیک در جریان فعالیت های شهر تهران در حوزه هوشمند سازی شهر قرار گرفتند.

شورای پنجم می تواند آغازگر تحول در شهر هوشمند باشد

سید محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران که ریاست این کارگروه را بر عهده داشت در جمع بندی این بازدید گفت: پیامی که این بازدید می تواند برای اعضای این کارگروه داشته باشد این است که می توانیم موضوع شهر هوشمند را در کلان شهر ها شروع کنیم و شاهد این اتفاق در شورای پنجم باشیم.

وی گفت: با دیدن امکانات فراهم شده امیدوار شدم که می توانیم سطوح موضوعات اتوماسیون اداری و ارائه خدمات را بالا ببریم.

رئیس کارگروه شهر هوشمند روسای کلان شهرها توضیح داد: به زودی صدور پروانه به صورت آنلاین در شهر تهران اجرایی می گردد به نحوی که شهروندان می توانند حتی در خانه خود در خواست صدور پروانه را ارائه نمایند و امیدواریم این موضوع به مرحله ای برسد که بتوانیم حتی محاسبات لازم را هم از همین طریق انجام دهیم و میزان مراجعات مردم را به حداقل ممکن برسانیم.

میرلوحی گفت: موضوع هوشمند سازی می تواند به اطلاع رسانی شهروندان از حقوقشان یاری کند و شفافیت، سالم سازی و رضایت شهروندان و کاهش هزینه ها را به همراه داشته باشد.

وی گفت: می توان گفت که کلان شهرها امروز آماده ایجاد شهرهوشمند هستند و باید کوشش نمایند تا در بودجه سال 98 به این موضوع توجه نمایند و این توجه می تواند اعم از ایجاد برنامه پایه تا نوسازی در حوزه امکانات هوشمند سازی شهرها باشد.

عضو شورای شهر تهران گفت: شهرتهران در برنامه سوم توسعه به خوبی به موضوع شهر هوشمند پرداخته است. حدود یک سوم این برنامه به موضوع شهر هوشمند اشاره شده است و می توان گفت که شورای شهر تهران در این موضوع کار بزرگی را انجام داده است.

میرلوحی در مورد هزینه کرد در حوزه فن آوری اطلاعات عنوان داشت: فعالیت در این حوزه از سایر منابع پایدار تر و کم هزینه تر است اما باید توجه داشت که ایجاد آن احتیاج به هزینه کرد اولیه دارد.

وی همچنین بر ضرورت برگزاری جلسه ای مشترک بین این کارگروه و معاونین فن آوری اطلاعات شهرها به منظور شناسایی احتیاجهای این حوزه تاکید نمود و گفت: شوراها باید از ساختار فن آوری اطلاعات حمایت نمایند تا این معاونت ها بتوانند از عهده انجام این ماموریت سنگین بر بیایند و در صورت لزوم ارتفاع و وسعت ساختار آنها را عملیاتی نمایند.

رئیس کارگروه شهر هوشمند کلانشهرها در مورد جلسه بعدی این کارگروه اعلام نمود که این جلسه در ماه آینده و به صورت ویدئو کنفرانس انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شورای پنجم می تواند آغازگر تحول در شهر هوشمند باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای پنجم می تواند آغازگر تحول در شهر هوشمند باشد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید