شمارش کاغذهای ارائه شده به ناشران

به گزارش دکتر برای تو، رئیس کمیته تخصیص و توزیع کارگروه کاغذ کتاب معاونت امور فرهنگی گفت: کاغذهای توزیعی سال 99 مربوط به سال 98 است و برای سهمیه سال 99 قرار است وزیر ارشاد پیگیرد تخصیص های جدید باشد.

شمارش کاغذهای ارائه شده به ناشران

به گزارش دکتر برای تو به نقل از فارس، مهدی اسماعیلی راد، مدیرعامل شرکت تعاونی ناشران سراسر کشور (آشنا) و رئیس کمیته تخصیص و توزیع کارگروه کاغذ کتاب معاونت امور فرهنگی پیرامون مصاحبه روز گذشته خبرگزاری فارس با رضا مصطفوی، مدیر انتشارات عهد مانا و گلایه های او از دریافت کاغذ دولتی توسط بعضی ناشران و فروش به دلالان و ناشران ضعیف تر توضیحاتی داد.

وی در این گفت وگو با بیان اینکه خرید کاغذ از تعاونی و فروش به دلالان و ناشران ضعیف، اصلا موضوع درستی نیست، ابراز داشت: این مسئله درست نیست و اگر مصدایقی در این راستا وجود دارد، بهتر است ارائه گردد؛ چرا که بزرگانی که کاغذ دریافت می نمایند، کتاب چاپ می نمایند و این کتاب ها شمارش می گردد.

  • ابتدای راستا تخصیص کاغذ اعلام وصل مدنظر بود

اسماعیلی راد در بخش دیگری با تاکید بر اینکه ما بر اساس ضوابط کارگروه کاغذ معاونت فرهنگی که در تیرماه سال 98 تشکیل شد به تخصیص و توزیع کاغذ پرداختیم، گفت: در ابتدای راستا اعلام وصول و عملکرد ناشر در سال های 95، 96 و 97 معیار بود، اما کمی که در این راستا پیش رفتیم و کارگروه نظارت شکل گرفت، شمارش شروع شد.

به گفته دبیر کارگروه تخصیص کاغذ، پس از دو ماه شمارش کتاب آیتم مهمی محسوب شد، اگر به ناشری کاغذ تخصیص می دادیم، شمارش عامل اصلی محسوب می شد.

  • در حال حاضر در تخصیص کاغذ آیتم مهم شمارش کتاب است

وی با اشاره به سخنان و اعتراض مدیر نشر عهد مانا بیان داشت: به انتشارات عهد مانا سه بار در سال 98 در ماه های آبان، بهمن و اسفند کاغذ دادیم و حواله ها توسط مدیر انتشارات به امضاء رسیده است، اما به جهت اینکه تقاضای شمارشی در سامانه توزیع کاغذ ارائه نشده کاغذی هم به ایشان ارائه نشده است.

وی به تشریح فرایند پرداخت و گفت: ناشران باید در سامانه وارد شده و از چاپ کتاب خود خبر دهند تا شمارش صورت گیرد، بنابراین شمارش برای ما امری مهم تلقی می گردد. به همین دلیل طبق مصوبه اخیر، نامه ای از سوی کمیته نظارت بر مصرف ارسال شده تا اسامی ناشرانی که برای شمارش درخواست نداشته اند به آن کمیته اعلام شده همچنین این اسامی به معاونت فرهنگی هم ارسال گردد.

  • وزیر ارشاد، پیگیر کاغذ امسال است

اسماعیلی راد افزود: کاغذهای توزیعی سال 99 مربوط به سال 98 است و برای سهمیه سال 99 قرار است وزیر ارشاد پیگیرد تخصیص های جدید باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1069

به "شمارش کاغذهای ارائه شده به ناشران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمارش کاغذهای ارائه شده به ناشران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید