خبرنگاران سرمربی ملوان: کسی فوتبال زنان را جدی نمی گیرد

به گزارش دکتر برای تو، تهران- خبرنگاران- سرمربی تیم فوتبال زنان ملوان گفت: از نابسامانی لیگ فوتبال زنان خسته شده ایم، چرا که کسی ورزش زنان را جدی نمی گیرد و همه چیز در این عرصه مقطعی است.

خبرنگاران سرمربی ملوان: کسی فوتبال زنان را جدی نمی گیرد

اعظم غلامی سرمربی تیم ملوان بندرانزلی که سال ها به عنوان سرمربی فوتسال و فوتبال در این تیم فعالیت می کند. وی مدرس فوتبال و نیز کننده سازمان لیگ برای برگزاری مسابقات است. او روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران از نابسامانی لیگ فوتبال زنان گلایه کرد و خواستار معین شدن قهرمان لیگ شد.

در متن زیر مشروح گفت و گو خبرنگار خبرنگاران با او را می خوانیم.

از چه زمانی وارد فوتسال شدید؟

از سال 78 و در 18 سالگی فوتسال بازی می کردم اما در آن زمان تیم های باشگاهی حضور نداشتند و تنها در مسابقات استانی شرکت کردم. یکسال بعد وارد دنیای مربیگری شدم و با سید مهدی ابطحی دوران مربیگری فوتسال را گذراندم.

در آن یکسال به عنوان بازیکن عضو چه تیمی بودید؟

در آن زمان اینگونه نبود که تیم فوتسالی وجود داشته باشد و مسابقات باشگاهی هم نداشتیم.

در واقع جزو اولین مربیان فوتسال ایران بودید؟

بله. در کنار مربیان دیگر آموزش دیدم و وقتی در سال 80 مسابقات فوتسال شروع شد به عنوان سرمربی تیم انزلی در رقابت های استانی و کشوری شرکت کردم.

از سرمربیگری تیم فوتسال انزلی به تیم فوتبال انزلی رفتی؟

تا سال 85 تیم فوتبال زنان نبود و سرمربی تیم فوتسال انزلی بودم و از سال 86 وقتی تیم فوتبال زنان انزلی شکل گرفت به عنوان سرمربی با این تیم که نامش شهید یگانه ارشد بود در لیگ دسته 2 به میزبانی بم شرکت کردیم و از میان 10 تیم پس از شهرداری سیرجان نایب قهرمان شدیم. پس ازمدتی هم شهرداری بم و تیم های دیگر شکل گرفتند و در لیگ برتر شرکت کردند.

سرمربی تیم ملوان بودید؟

خیر. مریم ایراندوست سرمربی ملوان بود و من سرمربی تیم هیات فوتبال انزلی بودم.

چه شد که سرمربیگری را رها کردی و به مدرسه فوتبال رفتی؟

به دلیل آنکه باردار بودم و علاوه بر آن فرزند کوچکتری داشتم و مجبور شدم سرمربیگری را از سال 88 رها کنم و از آن پس مدرسه فوتبال دایر کردم و در آنجا آموزش می دادم. همچنین به عنوان کننده فدراسیون فوتبال با سازمان لیگ برای برگزاری مسابقات لیگ برتر همکاری می کردم.

ایراندوست در سال 92 به شما پیشنهاد سرمربیگری ملوان را داد؟

بله و من قرار نبود به عنوان سرمربی به ملوان برگردم و به مریم ایراندوست هم گفتم که از دنیای مربیگری کنار رفتم و نایب رییس هیات فوتبال انزلی شدم. همچنین در کنار آن کلاس های مربیگری را دنبال می کردم و مدرک مربیگری را در سطوح مختلف کسب کردم.

چرا رد کردید؟

شرایط برای فوتبال زنان در ایران سخت است زیرا ورزش زنان را جدی نمی گیرند و همه چیز در این عرصه مقطعی است و رها می شود.

خودت را جای بازیکنان گذاشتی؟

هضمش برایم سخت بود که چرا زنان با وجود آنکه کلی سختی می کشند در این عرصه دیده نمی شوند. خودم را جای بازیکن گذاشتم و بعد می دیدم که که نسبت به مربیان دیدگاه های منفی زیادی وجود دارد. آنان باید کلی بِدوند تا حامی مالی برای تیم پیدا کنند. به همین دلیل ترجیح داد در مدیریت فوتبال و تدریس آن باشم.

پس چرا یکسال گذشته سرمربیگری تیم ملوان را قبول کردی؟

نمی خواستم ملوان منحل شود. ملوان تیم ریشه داری است. ایراندوست گفت که نمی خواهد با تیم ملوان کار کند و ترسیدم که دیگر تیم ملوان زنان نداشته باشیم. من همواره برای کمک به ملوان آماده ام.

با باقی سرمربیان صمیمی هستی؟

همه ما از فوتسال شروع کردیم و به فوتبال رسیدیم و جزو اولین سرمربیان هستیم و با هم دوست و رفیقیم. همکاری میان ما قدمت زیادی دارد و تلاشمان بر این است تا سطح کیفی لیگ و بازیکنان را ارتقا دهیم تا فوتبال زنان رشد کند.

چهار دیدار لیگ برتر فوتبال زنان باقی مانده به نظر شما با ادامه بحران کرونا سازمان لیگ قهرمان را اعلام می کند؟

اگر سازمان لیگ می خواست اعلام کند باید زودتر از اینها قهرمان را معرفی می کرد. باید سازمان لیگ بداند که زنان آسیب پذیر هستند و لیگ بعدی نیز نزدیک است و باید ادامه بازی ها را متوقف و قهرمان لیگ را معین کند. این نابسامانی ما را اذیت می کند. از 26 بهمن در انتظار معین شدن تکلیف لیگ فوتبال زنان هستیم. خیلی طولانی شده و باید سازمان لیگ موضع خود را زودتر معین کند. اگر بازیکنان بخواهند برای 4 بازی به مسابقات بازگردند باید یک شرایط خاصی را تجربه کنند و حتی بخواهند برای فصل بعد آماده شوند شرایط دیگری را در پیش رو دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 973

به "خبرنگاران سرمربی ملوان: کسی فوتبال زنان را جدی نمی گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سرمربی ملوان: کسی فوتبال زنان را جدی نمی گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید