جزیره شیلوئه، تصویری از خانه های رنگارنگ بر فراز پایه های چوبی

به گزارش دکتر برای تو، جزیره شیلوئه، مملو از خانه های رنگارنگ ساخته شده روی تیرهای چوبی است. آبسرا، نام دیگر این خانه ها است که به جاذبه ی گردشگری در شیلی، تبدیل شده است.

جزیره شیلوئه، تصویری از خانه های رنگارنگ بر فراز پایه های چوبی

جزیره زیبای شیلوئه یا چیلو، دومین جزیره بزرگ در آمریکای جنوبی است که در کشور شیلی قرار گرفته است. در بین گردشگران، شیلوئه به واسطه خانه های رنگی ساخته شده بر فراز چوب ها که در کنار ساحل پورتو مونت و در حوزه دریاچه ی شیلی قرار گرفته است، شهره است. خانه های زیبا و جالبی که به آبسرا یا پالافیته، شناخته می گردد و با بنا شدن روی دریاچه شیلی، این جزیره روستایی شگفت انگیز را منحصربه فرد می سازد.

از ویژگی های جالب و بسیار زیبای این آبسراها، می توان به پخش یا منعکس کردن نور خورشید، هنگام تابش بر سطح آن ها به سمت مقابل اشاره نمود. تصویری رنگی و تلالویی خیره نماینده از تابش نور آفتاب که بسیار زیبا و تماشایی جلوه می نماید. در شیلوئه می توان با فرهنگ ساکنین اش به خوبی آشنا شد و آن را درک کرد. مردمی که خانه هایشان را، زندگی شان و عمرشان را به معنای واقعی کلمه روی دریاچه و بالای تیرهای چوبی ساخته اند.

شاید برای بسیاری از مسافران و افرادی که از این جزیره آمریکای جنوبی تماشا نموده اند، حضور این همه خانه رنگارنگ آن هم روی پایه های چوبی سوال برانگیز باشد. این که چرا مردم این ناحیه از شیلی خانه های شان را این گونه می سازند، و اینکه اصلا علت قانع نماینده و محکمی پشت ساختن این نوع خانه ها وجود دارد یا خیر، پرسشی است که فکر هر بازدیدنماینده را در بدو ورود، به خود مشغول می سازد.

1. آبسراها و زندگی داخل آن ها، موقعیت و فرصتی ایده آل را برای ساکنین و اهالی جزیره ایجاد نموده است تا بتوانند سرمایه ای سودآور و ارزشمند از زمین و دریا، به دست آورند. جزر و مد دریا فرصتی عالی را برای صید ماهی های بسیار برای آن ها به وجود می آورد.

2. در فضای پشت خانه ها می توان باغ هایی از سبزیجات، کجه ها آشیانه های مرغ و نیز ردیفی از رختشوی خانه ها را مشاهده کرد.

3. معماری و طراحی آبسراها، اغلب الهام گرفته از ساخت و سازهای مرتبط با دریانوردی و کشتیرانی است.

4. خانه ها معمولا با استفاده از چوب و کاشی های چوبی از جنس چوب کاج یا صنوبر ساخته شده است.

5. میله های چوبی در بیشتر موارد به جای میخ برای وصل کردن قطعات چوبی خانه، مورد استفاده قرار می گیرد.

6. جریان جزر و مد، تغییرات چشم گیر و قابل توجهی را در بروز لرزه های ناگهانی، به گل نشستن بخشی از خانه و نیز رانش قایق ها در گل ایجاد می نماید.

7. جزر و مد

8. جزر و مد بسیار زیاد

9. خانه های ساخته شده در شهرهای کاسترو (Castro) و چونچی (Chonchi)، شاید از لحاظ ظاهری بسیار فریبنده و دلربا باشد، اما طراحی خانه هایی که برفراز میله ها و تیرهای چوبی ساخته می گردد، بسیار هوشمندانه و کاربردی است. چرا که این تیرهای چوبی که آبسراها بر آن ها سوار شده است، خانه ها را از غرق شدن در سیل ها در امان می دارد، بعلاوه مردم و ساکنین را در برابر گزند بعضی از جانوران مخصوصا حشرات موزی، مصون می دارد.

10. امروزه بسیاری از این آبسراها به صورت یک هتل یا کافه بازسازی شده و مسافران و گردشگران هنگام ورود به جزیره زیبا و رویایی شیلوئه، از خدمات آن ها استفاده می نمایند.

منبع: کجارو / fodors.com
انتشار: 24 تیر 1401 بروزرسانی: 24 تیر 1401 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2108

به "جزیره شیلوئه، تصویری از خانه های رنگارنگ بر فراز پایه های چوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره شیلوئه، تصویری از خانه های رنگارنگ بر فراز پایه های چوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید