تعطیلی موقت مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک خودرو ، شماره گذاری اینترنتی کجا ارائه می شود؟

به گزارش دکتر برای تو، به گزارش خبرنگاران، علی محمدی روز شنبه در خصوص آخرین شرایط فعالیت مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری پلیس راهور در سراسرکشور با توجه به شرایط متفاوت شیوع کرونا اضافه نمود: با ابلاغ ستاد ملی کرونا و با توجه به شرایط قرمز کرونا، مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک در همه مراکز استان ها به مدت دو هفته تعطیل است.

تعطیلی موقت مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک خودرو ، شماره گذاری اینترنتی کجا ارائه می شود؟

وی ادامه داد: تمام مراکز استان ها در شرایط قرمز بوده و مراکز تعویض پلاک در آنها تعطیل هستند، اما در شهرهایی که در شرایط نارنجی، زرد و سفید قرار دارند مراکز شماره گذاری فعال هستند.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا در خصوص فعالیت مراکز شماره گذاری در استان تهران گفت: استان تهران در این موضوع به صورت یکپارچه دیده شده و با توجه به شرایط قرمز، تمام مراکز تعویض پلاک در استان تهران به مدت دو هفته تعطیل است.

سرهنگ محمدی در خصوص شرایط اعتبار وکالتنامه های خرید و فروش خودرو که در مدت این دو هفته منقضی می شوند، گفت: پلیس پیگیر وکالتنامه های منقضی از مبادی ذی ربط است تا این وکالتنامه ها به مدت روزهای تعطیل، تمدید شوند.

وی با بیان که پلیس موافق خرید و فروش وکالتنامه ای خودرو به دلیل بروز مسائل احتمالی نیست، گفت: اگر خریدار و فروشنده به صورت وکالتی می خواهند خودرو را معامله کنند، به این نکته توجه داشته باشند که با توجه به شرایط کرونا و تعطیلی مراکز شماره گذاری در شهرهای قرمز، اعتبار سه ماهه برای وکالتنامه ها قائل شوند.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا در بخش دیگری از سخنان، با توجه به تعطیلی مراکز شماره گذاری در استان تهران، از ارائه خدمت تعویض پلاک به صورت کاملاً اینترنتی در مرکز شماره گذاری میثمخبرداد.

محمدی در خصوص چگونگی نقل و انتقال خودرو در شهر تهران با توجه به شرایط قرمز کرونایی و تعطیلی تمام مراکزشماره گذاری گفت: با توجه به ابلاغیه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تعطیلی مراکز شماره گذاری در شهرهای قرمز، متقاضیان نقل و انتقال خودرو در شهر تهران با دانلود برنامه کاربردی پلیس من و تکمیل ثبت نام از طریق پلیس +10 شهر تهران و انجام فرایند نقل و انتقال در سامانه اینترنتی شماره گذاری که در برنامه کاربردی پلیس من بارگذاری شده، در ایام تعطیلات کرونایی مراکز به غیر از روزهای جمعه می توانند از خدمات شماره گذاری در مرکز میثم استفاده کنند.

این مقام انتظامی شرح داد: برای نقل و انتقال اینترنتی، وکالت پذیرفته نیست و حضور خریدار و فروشنده در مرکز تعویض پلاک الزامی است. همچنین خریدار و فروشنده باید حساب بانکی با رمز دوم و تلفن همراه هوشمند داشته باشند.

وی با بیان این مطلب که 6 دانگ خودرو باید به نام فروشنده باشد، اضافه کرد: ارائه خدمات نقل و انتقال به خودروهای سواری شخصی به زمان کمتر از 10 دقیقه بدون پیاده شدن خریدار و فروشنده همراه با نوبت دهی اینترنتی انجام خواهد شد.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1345

به "تعطیلی موقت مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک خودرو ، شماره گذاری اینترنتی کجا ارائه می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی موقت مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک خودرو ، شماره گذاری اینترنتی کجا ارائه می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید