تبادل با رمزدارایی بین المللی ایرانی آغاز شد

به گزارش دکتر برای تو، مدیر فناوری های نوین مالی و فرصت های سرمایه گذاری کشور از آغاز رسمی ثبت گشایش اعتبارات اسنادی، تبادلات بین المللی و واردات خودرو با استفاده از واحد رمزپایه زر هوشمند، نخستین رمزدارایی بین المللی ایرانی خبر داد.

تبادل با رمزدارایی بین المللی ایرانی آغاز شد

به گزارش خبرنگاران، عباس جم زر با اعلام این خبر افزود: سکه زر هوشمند با نام تجاری اسمارت زر، نخستین رمزدارایی بین المللی ایرانی است که از مدتی پیش و با پشتوانه سهام شبکه زر و ارائه گواهی اوراق بیمه ای عرضه شده بود و هم اکنون امکان انجام تبادلات بین المللی در سریعترین زمان ممکن و هزینه ای اندک و گشایش اعتبار و تأمین ارز با منشاء خارجی جهت واردات خودرو در منطقه ها آزاد کشور از طریق این رمزدارایی بین المللی فراهم شده است و مورد پذیرش و استفاده در سامانه های رسمی مبادلاتی نیز قرار گرفته است.

به گفته وی در شرایطی که به دلیل تحریم های ظالمانه امکان نقل و انتقال پول بین ایران و بسیاری از کشورهای دنیا وجود ندارد و رمزدارایی بین المللی اسمارت زر این فرصت را برای بازرگانان و نیز تجار و حتی مردم عادی فراهم کرده که این جابه جایی پول را به روشی ایمن و بدون چالش و کمترین هزینه انجام دهند.

جم زر یادآور شد: پشتوانه نقدشوندگی این رمزدارایی علاوه بر ارزش پایه مبتنی بر ارز بین المللی ZAR، در شبکه باینانس دکس با جفت واحد های BNB و BUSD و در شبکه ترون با واحد های TRX وUSDT قابل معامله است و کاربران ایرانی نیز می توانند از طریق سامانه مبادلات https://smartzar.ir به صورت ریالی و ارزی و از طریق کیف پول های معتبر رمزدارایی از جمله ترون لینک، سیف یال، تراست ولت، اتمیک، باینانس دکس و سایر کیف پول های رایج رمزدارایی توکن SZAR را دریافت و یا به ارزش روز به راحتی و بالاترین سرعت و کارمزد اندک مبادله کنند.

وی در تشریح مزایای اسمارت زر تاکید کرد: مزایای فراوان فناوری برای بلاک چین و بزرگ ترین محصول آن رمزدارایی ها را می توان آزادی در پرداخت و دسترسی بین المللی، هزینه عملیاتی پایین، سرعت بالا در انتقالات بین المللی و فرامرزی و عدم وابستگی به سیاستهای دولتها دانست. استفاده از رمزدارایی در شرایط تحریمی ایران به دلیل غیرقابل شناسایی بودن فرستنده و گیرنده در این سیستم، ناتوانی دولت ها در مصادره و بلوکه کردن ارز رمزها، امکان رهگیری و شفافیت و قراردادهای هوشمند نیز از سایر مزایای این فناوری هستند و با همین رویکرد رمزدارایی ایرانی اسمارت زر می تواند دغدغه بسیاری از تجار و بازرگانان ایرانی را برطرف کرده و زمینه توسعه تجارت خارجی را نیز فراهم کند.

رییس هیات مدیره موسسه رمزپایه فناوری هوشمند شبکه زر شرح داد: سکه رمزپایه ایرانی با نماد ZAR که به صورت رسمی با توثیق سهام و دارایی در سطح بین المللی منتشر می شود علاوه بر امکان عرضه و مبادله در داخل کشور، در صرافی های معتبر دنیا نظیر باینانس و کوین بیس بدون اعمال هیچگونه محدودیت و تهدیدی برای ایرانیان قابل تبادل و معامله است.

وی آغاز تجارت با بهره گیری از رمزدارایی را تجاری بدون ریسک و پیروز توصیف کرد و افزود: عرضه رمزدارایی ایرانی برای مبادله با کشورهای اوراسیا می تواند زمینه ارتقا مبادلات ایران و اوراسیا را فراهم کرده و سود هنگفتی را نصیب بازرگانان ایرانی و در نتیجه اقتصاد کشور کند.

جم زر ادامه داد: در حال حاضر بیش از 200 شرکت با این مجموعه همکاری می کنند و با فراهم شدن فرصت تبادل رمزدارایی با کشورهای اوراسیا بدون تردید مخاطبان بیشتری از این رمزدارایی با پشتوانه بیمه استقبال خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 اسفند 1400 بروزرسانی: 21 اسفند 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2002

به "تبادل با رمزدارایی بین المللی ایرانی آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبادل با رمزدارایی بین المللی ایرانی آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید