تور ارمنستان: تاکید ایران و ارمنستان بر توسعه روابط در زمینه انرژی

به گزارش دکتر برای تو، خبرنگاران - در ملاقات وزیر نیروی کشورمان با مشاور نخست وزیر جمهوری ارمنستان دو طرف بر توسعه روابط بخش انرژی و برطرف موانع برای زمینه سازی افزایش تعامل ها تأکید کردند.

تور ارمنستان: تاکید ایران و ارمنستان بر توسعه روابط در زمینه انرژی

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، علی اکبر محرابیان در ملاقات با آرتاشس تومانیان مشاور نخست وزیر جمهوری ارمنستان که در ساختمان وزارت نیرو برگزار گردید، با اشاره به روابط ممتاز دو کشور، اضافه نمود: دولت سیزدهم بر توسعه روابط با کشورهای همسایه تاکید داشته و بر همین اساس نیز این روابط هر روز رو به افزایش است.

وی با معرفی توانمندی کشور، بر لزوم آماده سازی شرایط برای ملاقات رئیس جمهوری ایران و نخست وزیر ارمنستان تاکید نمود.

وزیر نیرو بعلاوه با معرفی توانمندی شرکت های فعال ایرانی در بخش خدمات فنی و مهندسی و گستره فعالیت این شرکت ها در اقصی نقاط دنیا و بعلاوه ساخت و تعمیرات نیروگاهی، احداث نیروگاه های برق آبی و دیگر موارد، پیشنهاد کرد گردهمایی های دوسویه ای جهت معرفی توانمندی ها و ظرفیت های همکاری دو کشور با حضور فعالان مالی دو کشور برگزار و زمینه همکاری فعالان مالی بیش از پیش فراهم گردد.

در ادامه دو طرف بر توسعه روابط حوزه انرژی و برطرف موانع برای زمینه سازی افزایش تعامل ها تأکید کردند.

بعلاوه در این جلسه بر هماهنگی برگزاری هفدهمین اجلاس همکاری های مشترک ایران و ارمنستان در تاریخ 20 تا 23 اردیبهشت به میزبانی طرف ارمنی تاکید نموده و این اجلاس را برای توسعه ارتباطات دو کشور در چارچوب انرژی، مهم عنوان کردند.

در ادامه نیز آرتاشس تومانیان، مشاور نخست وزیر جمهوری ارمنستان ضمن آنالیز موضوع های مهم همکاری دوجانبه، در مورد تصمیم های سازنده به منظور توسعه همکاری های تجاری و مالی و بعلاوه بخش انرژی با رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور گفت وگو کرد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 20 فروردین 1401 بروزرسانی: 20 فروردین 1401 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2021

به "تور ارمنستان: تاکید ایران و ارمنستان بر توسعه روابط در زمینه انرژی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارمنستان: تاکید ایران و ارمنستان بر توسعه روابط در زمینه انرژی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید