تاثیرات متقابل امنیت فضای مجازی و بلاکچین آنالیز شد

به گزارش دکتر برای تو، پروژه آنالیز تأثیرات متقابل امنیت فضای مجازی و زنجیره بلوکی و نظام مدیریت رمزارزها در کشور در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد.

تاثیرات متقابل امنیت فضای مجازی و بلاکچین آنالیز شد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

مرجان بحرالعلوم مجری پروژه با بیان اینکه این پروژه در گروه فناوری امنیت اطلاعات و سامانه ها در پژوهشکده امنیت به پیشنهاد مرکز ملی فضای مجازی شروع شد، گفت: اولین بخش پروژه مربوط به مطالعه و آنالیز رمزارزها است و شامل مطالعه مفاهیم فنی و اقتصادی در رمزارزها، ترسیم تصویری کلی از صندلی کنونی رمزارزهای محبوب و پرکاربرد در دنیای اقتصادی و فناوری دیجیتالی با استخراج آمار و ارقام و مقایسه رمزارزهای محبوب با متغیرهایی مانند حجم کل سرمایه، قیمت و نوسانات آن، انجام شد.

وی با بیان اینکه در این دسته بندی انواع رمزارزها در 7 گروه با پلتفرم قرارداد هوشمند، رمزارز پشتیبان گمنامی، رمزارز با شبکه تسویه بانکی، رمزارز ایجادشده با هایپرلجر، رمزارزهای مرسوم برای پرداخت، رمزارز با سرویس های پوششی و رمزارز با ساختار توکن طبقه بندی شده اند، اضافه نمود: در هر دسته نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدهای آن مورد آنالیز نهاده شده و در خاتمه واژه نامه جامع رمزارز تدوین و ارائه شد.

به گفته بحرالعلوم بخش دوم این پروژه مرتبط با مطالعه و آنالیز فناوری زنجیره بلوکی (بلاکچین) است که شامل مطالبی چون مطالعه مفاهیم کلیدی در فناوری زنجیره بلوکی، مزایا و معایب استفاده از آن و کاربردهای فناوری زنجیره بلوکی است و همچنین به آنالیز زنجیره بلوکی و ساختار آن و نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدات در این فناوری پرداخته شد.

وی اضافه نمود: در ادامه الگوریتم های اجماع، کاربردها و استانداردهای مطرح در این حوزه مورد آنالیز نهاده شد و زیست بوم فنی فناوری زنجیره بلوکی از معماری کلان تا اجزا و مؤلفه های اصلی پلتفرم ها توضیح داده شد.

مجری پروژه با اشاره به آنالیز و تحلیل در مورد رویکرد سایر کشورها در مواجهه با رمزارزها به عنوان سومین بخش از پروژه آنالیز تأثیرات متقابل امنیت فضای مجازی و زنجیره بلوکی و نظام مدیریت رمزارزها در کشور اظهار داشت: در ابتدا دید کلی در رابطه با مزایا و چالش های موجود در رمزارزها و در بخش های بعدی پول دیجیتال بانک مرکزی کشورهایی چون ونزوئلا، روسیه، ژاپن، چین، سوئیس، آمریکا و استونی مورد آنالیز و همچنین رویکرد این کشورها در رابطه با رمزارزهای دنیا روا آنالیز شد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1673

به "تاثیرات متقابل امنیت فضای مجازی و بلاکچین آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیرات متقابل امنیت فضای مجازی و بلاکچین آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید