بوفالوی عصر یخبندان که خوراک تیم تحقیقاتی شد

به گزارش دکتر برای تو، بلو بِیب یا نازنین آبی رنگ، یک بوفالوی عصر یخبندان است که 36000 سال پیش در آلاسکا منجمد شد. دانشمندان پس از یافتن جسد یخ زده بوفالو و انجام تحقیقات لازم روی آن، با گوشتش خورشت درست کردند.

بوفالوی عصر یخبندان که خوراک تیم تحقیقاتی شد

به گزارش العربیه، این بوفالو را معدنچیان طلا در سال 1979 کشف و آن را به موزه اهدا کردند. تست کولاژن پوست جانور نشان داد که 36000 سال قدمت دارد. این حیوان نام خود را از ماده معدنی ویویانیت گرفته است. این ماده آبی رنگ در اثر واکنش پوست یخ زده با مواد معدنی شکل می گیرد.

معدنچیان ابتدا سر بوفالو را زیر یخ پیدا کردند، و برای آب کردن یخ باقی بدن آن با شلنگ هیدرولیک رویش آب گرم ریختند. آن ها بلافاصله با دانشگاه آلاسکا تماس گرفتند، که دانشمندان خود را به محل فرستاد و باقی امور مربوط به بازیابی بلو بیب را بر عهده گرفت.

زخم پنجه روی پشت لاشه و جای دندان روی پوست آن نشان می دهد که بوفالو به وسیله شیر عصر یخبندان کشته شده است. به نظر می رسد که جانور در طول پاییز یا زمستان، هنگامی که هوا سرد بوده، مرده است، و لاشه به سرعت یخ زده، که باعث شده گوشتخواران و لاشخور ها نتوانند آن را بخورند.

دانشگاه آلاسکا چند سال پس از کشف بلو بیب، یک تاکسیدرمیست را از فنلاند دعوت کرد تا حیوان را برای نگهداری در موزه آماده کند. این کارشناس مدتی طولانی روی جسد بلو بیب کار کرد، و هنگامی که کار تقریبا به اتمام رسیده بود، تیم تحقیقاتی تصمیم گرفت گوشت حیوان را از سر کنجکاوی بچشد.

یکی از دانشمندان بعد ها درباره شام آن شب موزه نوشت: برای قدردانی از تاکسیدرمیست، شامی ترتیب دادیم و خورشت بوفالو بار گذاشتیم. بخش کوچکی از گردن بلو بیب را با سبزیجات در قابلمه پختیم. گوشت خوب مانده بود، اما کمی سفت شده بود. با این حال هیچ کس دل نداشت که خورشت عصر پلیستوسن را نخورد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 تیر 1402 بروزرسانی: 19 تیر 1402 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2283

به "بوفالوی عصر یخبندان که خوراک تیم تحقیقاتی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوفالوی عصر یخبندان که خوراک تیم تحقیقاتی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید