بهره برداری از مخزن آب فاروج در ظرف اعتبارات شهرستانی نمی گنجد

به گزارش دکتر برای تو، خبرنگاران/خراسان شمالی سرپرست اداره آب و فاضلاب فاروج گفت: نیاز اعتباری تکمیل طرح ساخت مخزن آب فاروج، 70 میلیارد ریال است که بهره برداری از این طرح با اعتبارات شهرستان ممکن نیست و به اعتبار ویژه نیاز دارد.

بهره برداری از مخزن آب فاروج در ظرف اعتبارات شهرستانی نمی گنجد

عباس دارابی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ساخت مخزن پنج هزار متر مکعبی فاروج که از سال 97 شروع شده 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

سرپرست آب و فاضلاب فاروج، نیاز اعتباری این طرح را 70 میلیارد ریال مطرح کرد و افزود: بهره برداری از این طرح با اعتبارات شهرستان ممکن نیست و نیاز به اعتبار ویژه دارد.

دارابی با اشاره به اینکه شروع این طرح با تورم بالا در بازار توام شد، گفت: حجم مخزن فعلی دو هزار متر مکعب است و با راه اندازی مخزن پنج هزار متر مکعبی، امکان ذخیره آب بیشتری فراهم می شود که با این فرایند می توان به مناطقی که کمبود آب دارند رسیدگی کرد.

وی افزود: نیاز آبی شهر فاروج بین 55 تا 60 لیتر بر ثانیه است در حالی که آبدهی چاه ها به 35 لیتر برثانیه رسیده است.

سرپرست آب و فاضلاب فاروج گفت: بالا بردن ظرفیت تولید آب در صورت نداشتن محلی برای ذخیره، مساوی با هدر رفت آن است و بهره برداری از مخزن پنج هزار متر مکعبی چشم انداز 20 ساله را روشن می کند.

دارابی با اشاره به اینکه بهره برداری از مخزن دو هزار متر مکعبی تیتکانلو که ساخت آن همزمان با طرح مخزن پنج هزار متر مکعبی فاروج بود، نیاز شهر تیتکانلو تا افق 20 تا 30 ساله را تأمین کرده است، افزود: تیتکانلو تا پیش از این دچار تنش آبی بود و سال ها مردم با این مشکل روبرو بودند.

وی با بیان اینکه با همین جمعیت فعلی اگر 60 لیتر برثانیه تولید آب بوده و در کنار آن یک چاه هم رزرو وجود داشته باشد، تأمین آب شهر فاروج بدون مشکل خواهد بود، گفت: با بالا رفتن ظرفیت تولید نسبت به مصرف، شرایط برای ذخیره آب فراهم و با این فرایند مشکل آبی شهر در سطح 20 تا 30 سال آینده برطرف می شود.

دارابی افزود: برای بهره برداری از همه طرح های ناتمام حوزه آب، به حداقل 350 میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اسفند 1400 بروزرسانی: 18 اسفند 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1999

به "بهره برداری از مخزن آب فاروج در ظرف اعتبارات شهرستانی نمی گنجد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از مخزن آب فاروج در ظرف اعتبارات شهرستانی نمی گنجد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید