برخورد قضایی در انتظار گرانفروشان بلیت هواپیما

به گزارش دکتر برای تو، با وجود هشدارهای متعدد صادر شده از سوی سازمان هواپیمایی مبنی بر ضرورت بازگرداندن قیمت بلیت هواپیما به نرخ مصوب آبان ماه سال گذشته، ایرلاین ها همچنان بلیت پروازهای داخلی خود را با قیمت های دلخواه می فروشند و رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: آن ها باید منتظر برخوردهای جدی تر از سوی دستگاه های نظارتی و قضایی باشند.

برخورد قضایی در انتظار گرانفروشان بلیت هواپیما

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، در روز های گذشته نرخ بلیت هواپیما در جهت های داخلی به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرد که بعضا تا بیش از 40 درصد بیشتر از نرخ مصوب آبان ماه سال گذشته است و با وجود هشدار های داده شده از سوی مسئولان وزارت راه وشهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری، تغییری در این افزایش نرخ غیر قانونی بلیت پرواز های داخلی رخ نداده است.

تورج دهقان زنگنه -رییس سازمان هواپیمایی کشوری- در پاسخ به این سوال که چرا بعضی از ایرلاین ها هیچ توجهی به نرخ های مصوب و هشدار های داده شده ندارند و همچنان به این رفتار غیرقانونی شان ادامه می دهند اظهار کرد: با توجه به اینکه بعضی از شرکت های هواپیمایی با وجود هشدار های داده شده همچنان قیمت بلیت هواپیما را به نرخ مصوب برنگردانده اند، باید منتظر برخورد به وسیله دستگاه های نظارتی و قضایی باشند.

وی اضافه نمود: اگر ایرلاین های داشخلی قیمت ها را به نرخ مصوب آبان ماه سال گذشته برنگردانند هفته آینده در جلسه ای که با مدیران عامل آن ها خواهیم داشت و بعضی از جهت های خارجی آن ها را لغو خواهیم کرد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: بازگرداندن قیمت بلیت هواپیما به نرخ مصوب دستور شخص وزیر راه و شهرسازی است و شرکت های هواپیمایی برای افزایش قیمت باید مصوبه شورای عالی هواپیمایی کشوری و وزیر راه و شهرسازی را داشته باشند.

دهقان زنگنه توضیح داد: اگر ایرلاین ها از قانون تبعیت ننمایند و بلیت پرواز های داخلی شان را بر اساس نرخنامه مصوب موجود نفروشند، مسلما باید منتظر برخورد جدی تری باشند و به زودی ایرلاین های دولتی را به دستگاه های نظارتی شان و ایرلاین های خصوصی را به دستگاه قضایی معرفی خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، در آبان ماه سال گذشته شورای عالی هواپیمایی کشوری تصویب کرد که شرکت های هواپیمایی اجازه دارند نهایتا تا 10 درصد به نرخ پرواز های داخلی نسبت به نرخنامه به روز شده در خرداد ماه سال جاری اضافه نمایند؛ و از سوی دیگری محدودیت حداقل نرخ برای پرواز های داخلی برداشته شد و در واقع خبری از دامنه قیمت نیست. این یعنی شرکت های هواپیمایی تنها باید سقف قیمت بلیت های خود را برای هر جهت پروازی رعایت نمایند و تا امروز هیچ مصوبه و مجوزی برای افزایش قیمت بلیت هواپیما صادر نشده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1772

به "برخورد قضایی در انتظار گرانفروشان بلیت هواپیما" امتیاز دهید

1 کاربر به "برخورد قضایی در انتظار گرانفروشان بلیت هواپیما" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد قضایی در انتظار گرانفروشان بلیت هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید