ایجاد 15 زیرساخت گردشگری در هرمزگان

به گزارش دکتر برای تو، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان اعلام کردند که در اولین مرحله از فعالیت های عمرانی امسال، 15 زیرساخت گردشگری در استان هرمزگان ایجاد می گردد.

ایجاد 15 زیرساخت گردشگری در هرمزگان

رضا برومند، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان از ایجاد 15 زیرساخت گردشگری در استان هرمزگان در طول امسال اطلاع داد. به گفته او، با توجه به اهمیت گردشگری در رونق اشتغال، اقدامات در جهت توسعه این صنعت در استان هرمزگان سرعت گرفته است.

15 زیرساخت گردشگری مدنظر، در 8 شهرستان هرمزگان انجام خواهد شد و از جمله زیرساخت هایی که قرار است در روستاهای سلخ، طبل، سهیلی، گوران و دهخدا شهرستان قشم ساخته گردد، می توان به ایجاد راه دسترسی، آلاچیق، پیاده راه سلامت، سرویس بهداشتی، برج نور و سکوی نشیمن اشاره نمود. رضا برومند در ادامه صحبت های خود گفتند:

کمپینگ زیارت علی در رودان به سرویس بهداشتی، سکوی نشیمن و آلاچیق تجهیز می گردد. علاوه بر این، در جزیره هرمز، سرویس بهداشتی، در روستای سیخوارن تعمیر آلاچیق ها و در قلم سرخا، سقف برای استخر بانوان انجام خواهد شد. در بندر خمیر، تأمین برق روستای دریخا و همین طور ایجاد آلاچیق، سکوی نشیمن و دو سرویس بهداشتی در آب گرم سیاهکش در دستور کار است. زیرساخت برق رسانی در آب گرم خست و ایجاد آلاچیق، سرویس بهداشتی، برج نور و سکوی نشیمن در ساحل تیاب میناب از دیگر بخش های پروژه مذکور هستند. راه دسترسی به بوچیر پارسیان هم تا خاتمه امسال به بهره برداری می رسد.

وی بعلاوه اشاره نمود که اعتبار لازم برای ایجاد زیرساخت های گردشگری استان از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی تأمین شده است.

پیشنهاد می کنیم پیش از سفر به هرمزگان، برترین جاهای دیدنی هرمزگان را در خبرنگاران ببینید، در خصوص دیدنی های آن اطلاعات مختلفی به دست بیاورید و برای سفرتان برنامه ریزی کنید.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 خرداد 1401 بروزرسانی: 28 خرداد 1401 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2085

به "ایجاد 15 زیرساخت گردشگری در هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد 15 زیرساخت گردشگری در هرمزگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید