انتقال صنوف آلاینده به خارج از شهر، باز هم به سال جاری نرسید

به گزارش دکتر برای تو، صنوف آلاینده بیرجند 14 سال است که در انتظار انتقال به خارج از شهر هستند، اما مسئولان می گویند بهره برداری این طرح به انتها سال جاری هم نمی رسد.

انتقال صنوف آلاینده به خارج از شهر، باز هم به سال جاری نرسید

خبرنگاران بیرجند - مدیر عامل شرکت تعاونی ساماندهی صنوف آلاینده بیرجند می گوید: انتقال صنوف آلاینده به خارج از شهر به سال 1387 برمی گردد که 14 سال از آن می گذرد و بهره برداری از آن تا خاتمه سال جاری بعید به نظر می رسد.

آذر ماه پارسال بود که دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در بازدید از شهرک صنوف آلاینده بیرجند، ضرب الاجل یک ساله معین کرد و گفت: چنانچه این صنوف تا خاتمه آذر سال جاری منتقل نشوند، اجازه ساخت و ساز و فعالیت واحد ها را در این شهرک نمی دهیم.

حالا 20 روز از خاتمه این ضرب الاجل می گذرد و تنها سه نفر در شهرک تازه صنوف آلاینده بیرجند مستقر شده اند و 800 نفر از صاحبان این صنوف هنوز در حال ساخت کارگاه ها هستند.

78 هکتار زمین در محدوده خارج از شهر بیرجند برای انتقال صنوف آلاینده در نظر گرفته شده است که باید دو هزار و 600 واحد صنفی در آن ساخته گردد.

بیشتر بخوانید

  • چرایی عقب ماندگی در واگذاری زمین به صنوف آلاینده اعلام گردد

مدیر عامل شرکت تعاونی ساماندهی صنوف آلاینده بیرجند می گوید: مشکل اصلی در راه اندازی شهرک صنوف آلاینده بیرجند، اتصال این واحد های صنفی به شبکه برق فشار ضعیف است که به 38 میلیارد تومان اعتبار استانی و ملی احتیاج دارد و از عهده بودجه شهرستانی خارج است.

به گفته دلیر از دو هزار و 800 واحد صنفی طرح انتقال به خارج از شهر، شهرداری تا به امروز برای 200 واحد پروانه ساخت صادر نموده است و بقیه در انتظار صدور پروانه هستند.

با گذشت 14 سال از طرح انتقال صنوف آلاینده بیرجند، از 78 هکتار معین شده هنوز 50 هکتار به متقاضیان واگذار نشده است؛ زمین هایی که در محدوده اراضی راه و شهرسازی و شهرداری بیرجند قرار دارند.

س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 بهمن 1400 بروزرسانی: 21 بهمن 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1970

به "انتقال صنوف آلاینده به خارج از شهر، باز هم به سال جاری نرسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال صنوف آلاینده به خارج از شهر، باز هم به سال جاری نرسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید