4 ترفند ساده برای تازه کردن سبزی پژمرده

به گزارش دکتر برای تو، خبرنگاران : راهکارهایی وجود دارد که بتوان سبزی و میوه را تا مدت طولانی در یخچال تازه نگه داشت حتی بعد از این که پژمرده و پلاسیده شد.

4 ترفند ساده برای تازه کردن سبزی پژمرده

به گزارش خبرنگاران به نقل از خراسان ، وقتی هوا گرم است تازه نگه داشتن سبزی و میوه سخت تر می شود و سبزی که شما خریداری کرده اید خیلی زود پژمرده می شود، اگر سبزی پلاسیده شده باشد یعنی کپک زده یا لزج و سیاه باشد، نمی توان آن را تازه کرد، اما راهکارهایی وجود دارد که بتوان سبزی و میوه را تا مدت طولانی در یخچال تازه نگه داشت حتی بعد از این که پژمرده و پلاسیده شد. ادامه مطلب را در این زمینه مطالعه کنید:

ترفند آب و یخ

قسمت هایی از سبزی را که سیاه و لزج شده اند جدا کنید. هرچه سبزی پژمرده تر یا ضخیم تر باشد، باید مدت زمان بیشتری در آب یخ بماند. ممکن است لازم باشد کاسه حاوی سبزی، آب و یخ یک شب تا صبح بماند تا سبزی ها طراوت بیشتری بگیرد. سبزی هایی مانند کرفس و هویج به زمان و آب بیشتری برای تازه شدن نیاز دارند.

سبزی ها را از آب و یخ بگیرید و روی یک پارچه نخی یا آبکش پهن کنید تا آب زیاد آن ها گرفته شود.

زمان بندی

زمان ماندن در آب و یخ به نوع سبزی شما بستگی دارد. هر موقع دوباره سبزی ها تازه شد، آن ها را از آب و یخ خارج کنید. با قرار دادن سبزی ها در آب، کم کم آب جذب می کنند و دوباره تازه می شوند و یخ هم موجب می شود سبزی دوباره سفت و از حالت وارفتگی خارج شود. اگر هوا گرم است کاسه حاوی آب یخ و سبزی را در یخچال قرار دهید.

ترفند آب لیمو

می توانید یک قاشق مرباخوری آب لیمو یا سرکه سیب به سبزی اضافه کنید.

ترفند سیب زمینی

اگر به سبزی در حال خیس خوردن، چند قاچ سیب زمینی خام اضافه کنید، به تازه کردن سبزی کمک زیادی می کند. سیب زمینی سرشار از نشاسته است. این نشاسته از طریق سبزی جذب می شود و به تازه کردن سبزی پژمرده کمک زیادی می کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1753

به "4 ترفند ساده برای تازه کردن سبزی پژمرده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 ترفند ساده برای تازه کردن سبزی پژمرده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید