کشف بقایای یک قطعه چوب با حکاکی های چند هزار ساله در بریتانیا

به گزارش دکتر برای تو، ایسنا/ براساس خبر و گزارشات منتشر شده، کشف بقایای یک قطعه چوب با حکاکی های چند هزار ساله در بریتانیا صورت گرفت.

کشف بقایای یک قطعه چوب با حکاکی های چند هزار ساله در بریتانیا

این قطعه چوبی خاص در محل ساخت و ساز ساختمانی واقع در انگلستان کشف شد. این اثر تاریخی چوبی کمیاب که حکاکی های مرموزی روی آن نقش بسته، به میزان ای قدیمی است که قدمت آن با شیگیر ایدل (Shigir Idol) قدیمی ترین قطعه چوب حکاکی شده در دنیا مقایسه شده است.

این قطعه چوب بلوط حدود 2000 سال قبل از ساخت سازه استون هنج و بیش از 4000 سال قبل از اینکه رومی ها وارد جزایر بریتانیا شوند، حکاکی شده است و بر این اساس به عنوان قدیمی ترین قطعه چوبی حکاکی شده در بریتانیا در نظر گرفته می گردد.

این قطعه چوب که طول آن به حدود یک متر می رسد، در زیر زمین و در لایه ای ضخیم از ذغال سنگ نارس یافت شد که به طرز قابل توجهی چوب را سالم نگه داشته است.

از زمانی که این قطعه چوب حکاکی شده کشف شده است، گروه های مختلفی از محققان آنالیز این اثر تاریخی را شروع نموده اند.

تاریخ گذاری رادیو کربن و آنالیز حلقه های درخت 95 درصد تأیید می نماید که این قطعه چوب در فاصله 4640 سال پیش از میلاد تا 4605 سال پیش از میلاد و زمانی که ساکنان انگلستان به صورت جوامع شکارچی گردآورنده زندگی می کردند و به استفاده از ابزارهای سنگی روی آورده بودند، حکاکی شده است.

با اینکه معنای حکاکی های روی این قطعه چوب تعیین نیست، اما محققان معتقدند این حکاکی ها مشابه حکاکی های روی شیگیر مجسمه چوبی 12 هزار و 500 ساله ای است که در کوههای روسیه کشف شده و به عنوان قدیمی ترین نمونه چوب حکاکی شده در دنیا شناخته می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 23 خرداد 1402 بروزرسانی: 23 خرداد 1402 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2271

به "کشف بقایای یک قطعه چوب با حکاکی های چند هزار ساله در بریتانیا" امتیاز دهید

2 کاربر به "کشف بقایای یک قطعه چوب با حکاکی های چند هزار ساله در بریتانیا" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف بقایای یک قطعه چوب با حکاکی های چند هزار ساله در بریتانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید