هوای البرز تا آخر این هفته سرد و آلوده خواهد بود

به گزارش دکتر برای تو، خبرنگاران/البرز مدیرکل هواشناسی استان البرز با بیان اینکه از فردا فرایند آلودگی هوا در البرز شدت خواهد گرفت، به شهفرایندان توصیه کرد از انجام هرگونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می گردد خودداری نمایند و تا حد امکان از خروج غیر ضروری از منزل و نیز از انجام فعالیت طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند.

هوای البرز تا آخر این هفته سرد و آلوده خواهد بود

آرش بهافرایند احمدی در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از جوی پایدار در منطقه البرز مرکزی است که به موجب آن آسمانی صاف و یخبندان صبحگاهی و با توجه به رخداد وارونگی دمایی از فردا فرایند افزایش آلاینده ها پیش بینی می گردد.

بهافرایند احمدی ادامه داد: بر این اساس فردا یکشنبه هفتم دی ماه آسمان استان صاف همراه با غبار محلی و یخبندان صبحگاهی و شروع فرایند افزایش آلاینده ها پیش بینی می گردد. کمینه دما در این روز منفی سه و بیشینه هشت درجه سانتیگراد خواهد بود.

وی ادامه داد: طی روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه نیز آسمان استان صاف تا قسمتی ابری، غبارآلود و با یخبندان صبحگاهی همراه پیش بینی می گردد و دمای هوا بین منفی سه تا 10 درجه سانتیگراد متغیر خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی البرز در مورد جزئیات آلودگی هوای استان هم اظهار داشت: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از استقرار جوی پایدار در منطقه البرز مرکزی است که فرایند افزایش آلاینده ها را از فردا یکشنبه به دلیل استقرار پرفشار سرد و چگال سطح زمین و رخداد چندین لایه وارونگی دمایی به صورت پی در پی خواهیم داشت که کیفیت هوای استان را در برخی ساعات به تناوب در سطح ناسالم برای همه گروه ها قرار خواهد داد و کیفیت هوا تا روز پنجشنبه به صورت متناوب در سطح ناسالم برای گروه های حساس و بالاتر قرار خواهد گرفت.

وی در انتها به شهفرایندان توصیه کرد از انجام هرگونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می گردد خودداری نمایند و تا حد امکان از خروج غیر ضروری از منزل و نیز از انجام فعالیت طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1418

به "هوای البرز تا آخر این هفته سرد و آلوده خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای البرز تا آخر این هفته سرد و آلوده خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید