ظرفیت قطارها برای تابستان 12 درصد افزایش یافت

به گزارش دکتر برای تو، در تابستان امسال، با اضافه شدن جایگاه های تازه، ظرفیت قطارها حدود 12 درصد افزایش می یابد.

ظرفیت قطارها برای تابستان 12 درصد افزایش یافت

معاون مسافران شرکت راه آهن گفت که تابستان امسال حدود 10 میلیون و 800 هزار جایگاه ظرفیت برای قطارهای مسافری در نظر گرفته شده و با اضافه شدن این جایگاه ها، ظرفیت قطار 12 درصد رشد داشته است.

به گفته ین مقام مسئول، از 27 خرداد امسال که پیش فروش بلیت قطارها به شکل همزمان آغاز شده مردم استقبال مناسبی از سفرهای ریلی داشتند اما جز ظرفیت بلیت عید فطر دیگر جهتهای پرتقاضا همچنان ظرفیت خالی دارند و مسافران امکان خرید در تمام این جهتها تا پایا تابستان خواهند داشت.

در تابستان پیش رو ظرفیت قطارهای بین شهری افزایش شش درصدی را به ثبت رسانده و همچنین در حوزه قطارهای حومه ای نیز با اضافه شدن حدود سه میلیون جایگاه تازه ظرفیت این قطارها حدود 30 درصد افزایش یافت.

موسوی گفت که مردم از قطارهای گردشگری استقبال زیادی کردند:

در گذشته یک قطار گردشگری به مقصد جنوب داشته ایم که با رضایت مردم در کنار این جهت در حال مذاکره با آژانس ها و شرکت های حمل و نقل ریلی هستیم تا دو جهت تبریز - رازی و تبریز - جلفا را نیز وارد فضای قطارهای گردشگری کند. در کنار آن جهت تهران - سوادکوه با توجه به زیبایی هایی که دارد یکی دیگر از مقاصد قطارهای گردشگری خواهد بود.

وی در مورد قطارهای به مقصد مشهد هم چنین گفت:

از تمام رام قطارهای فعال در ایران حدود 45 درصد از ظرفیت ها به مقصد مشهد برنامه ریزی شده است و در کنار آن قطارهای فوق العاده ای نیز در جهت نخجوان-مشهد، تبریز-مشهد و همدان-مشهد به ناوگان اضافه کردیم.

موسوی ارتقای شرایط فنی و کیفی حرکت قطارها را از اصلی ترین دغدغه های راه آهن دانست و گفت:

در این حوزه همکاری قابل توجهی میان مسئولان فنی و راهبری راه آهن اجرا شده و واگن ها به شکل دائمی مورد بازرسی قرار می گیرد تا حرکت قطارها با ارتقای ایمنی صورت گیرد.

وی همچنین گفت در تابستان امسال قیمت بلیط قطارها افزایش نخواهد یافت:

با توجه به اینکه راه آهن هیچ درخواستی برای افزایش قیمت بلیت از سوی شرکت های حمل و نقل ریلی دریافت نکرده قیمت بلیت قطار در تابستان امسال ثابت می ماند و در حال حاضر برنامه ای برای افزایش نرخ ها وجود ندارد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 فروردین 1401 بروزرسانی: 5 فروردین 1401 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2016

به "ظرفیت قطارها برای تابستان 12 درصد افزایش یافت" امتیاز دهید

1 کاربر به "ظرفیت قطارها برای تابستان 12 درصد افزایش یافت" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت قطارها برای تابستان 12 درصد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید