طرح سراسری اهدای خون جامعه ورزش کشور در خوزستان برگزار گردید

به گزارش دکتر برای تو، خبرنگاران/خوزستان جامعه ورزش خوزستان در طرح سراسری اهدای خون جامعه ورزش کشور شرکت کردند.

طرح سراسری اهدای خون جامعه ورزش کشور در خوزستان برگزار گردید

منصور روزدار رئیس هیات پزشکی ورزشی خوزستان در گفت وگو با خبرنگاران، درباره انجام طرح سراسری اهدای خون جامعه ورزش کشور که امروز (چهارشنبه) با حضور جامعه ورزش خوزستان برگزار گردید، اظهار کرد: در حرکتی که فدراسیون پزشکی ورزشی به حمایت از سلامت جامعه برداشته است، ما هم هم قدم و همسو با فدراسیون در این حرکت شریک بودیم و مطابق با برنامه ریزی فدراسیون و با هماهنگی با ورزشکاران استان، اقدام به یک کار بزرگ یعنی اهدای خون در استان خوزستان داشتیم.

وی بیان نمود: با هماهنگی که هیات پزشکی ورزشی استان با سازمان انتقال خون خوزستان انجام داد، شرایط برای اهدای خون ورزشکاران مهیا شد که در این زمینه هم ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها همسو با هیات پزشکی ورزشی استان و شهرستان ها در انجام این کار خیر همگام شدند و قدمی در راه تعالی و سلامت جامعه برداشته شد.

رئیس هیات پزشکی ورزشی خوزستان تاکید نمود: این فرایند و حرکت نباید به یک روز ختم گردد زیرا همواره احتیاج به خون به صورت ثابت و گسترده در جامعه ما وجود داشته است و گاهی یک کیسه خون می تواند جان یک عزیز را نجات دهد و کمبود آن می تواند جبران ناپذیر باشد. از همه افراد جامعه به ویژه جامعه ورزشکاران می خواهم این فرایند را به صورت مستمر در زندگی خود قرار دهند.

وی بیان نمود: خون دهی به صورت هر چهار ما یک بار هیچ ایرادی ندارد، فقط ورزشکار حرفه ای اگر زمان حضورش در مسابقات نزدیک است، شاید یکسری محدودیت ها برای او وجود داشته باشد اما در سایر موارد محدودیتی نیست و سلامت فرد را به خطر نمی اندازد و گاها خون دهی می تواند برای سلامت فرد هم یاری دهنده باشد زیرا اگر افزایش ذخیره آهن در بدن مان وجود داشته باشد، این موضوع می تواند به کبد، چشم، کلیه و سایر قسمت های بدن آسیب برساند و ما با اهدای خون می توانیم از ایجاد عارضه جلوگیری کنیم. هنگامی که خون دهی صورت می گیرد، باتوجه به پایش سلامتی از سوی سازمان انتقال خون، در زمینه بیماریابی هم یاری دهنده است و فرد می تواند با خون دهی یک پایش از سلامتی از خود داشته باشد.

روزدار در انتها هم از فدراسیون پزشکی ورزشی برای انجام طرح سراسری اهدای خون جامعه ورزش کشور، تشکر کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مهر 1400 بروزرسانی: 11 مهر 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1824

به "طرح سراسری اهدای خون جامعه ورزش کشور در خوزستان برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح سراسری اهدای خون جامعه ورزش کشور در خوزستان برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید