شناسایی مسیرهای فرونشست زمین در استان البرز

به گزارش دکتر برای تو، مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: مسیرهای فرونشست زمین در استان البرز شناسایی و مشخص شده است.

شناسایی مسیرهای فرونشست زمین در استان البرز

به گزارش دکتر برای تو به نقل از مهر، محمدرضا فلاح نژاد اظهار کرد: مدیریت بحران استان بعضی داده ها و اطلاعات در قالب برنامه های نرم افزاری را در اختیار دارد که در آن مواردی از جمله نقشه گسل های زلزله و یا مسیرهای فرونشست زمین در استان البرز معین شده است.

وی اعلام کرد: در جلسه اخیر ستاد بازآفرینی استان این موضوع را مطرح نموده ایم که اطلاعات جمع آوری شده در مورد محلات هدف بازآفرینی شهری در اختیار ما قرار داده گردد تا آن را با داده ها و اطلاعاتی که از موقعیت نقاط در معرض خطر فرونشست زمین و یا نقاط زلزله خیز استان در اختیار داریم، مطابقت دهیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: مقاوم سازی ساختمان های موجود در بافت های ناکارآمد شهری، تعریض خیابان ها و همچنین تعویض زیرساخت های فرسوده از جمله تیرهای چراغ برق، سیستم های آب شرب و یا فاضلاب شهری از موضوعات مهم در بحث مدیریت بحران در محلات هدف است.

فلاح نژاد تاکید نمود: با توجه به آمار دریافتی از نفوس و مسکن، لحاظ کردن اطلاعات مربوط به فرونشست زمین و همچنین استفاده از اطلاعات جمع آوری شده از سطح محلات هدف بازآفرینی شهری در استان، می توانیم بهترین برنامه ها را بر اساس اولویت بندی در این محلات پیاده سازی کنیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز با بیان اینکه کرج مرکز استان است و از تراکم بالای جمعیتی برخوردار است، گفت: از طرفی در اطراف کرج نقاط حاشیه نشین و بافت های مسکونی ناکارآمد زیادی ایجاد شده است که تمامی این موارد اهمیت توجه به این این کلان شهر را دوچندان می نماید.

فلاح نژاد با تاکید بر اهمیت تهیه سند مدیریت کاهش خطرپذیری بلایا برای شهرهای مختلف استان با هدف ارزیابی مسائلی مانند آنالیز خطر و ریسک زلزله، گفت: این مهم برای دو شهر کرج و فردیس در حال اجرا است، در این سند اقدامات مقابله ای در برابر بلایاهای طبیعی از جمله زلزله به خوبی تعریف شده است.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در شهرهای کرج و محمد شهر برنامه های مدنظر ستاد بازآفرینی به خوبی اجرا شده است، گفت: مواردی مانند ساخت سوله بحران و سالن های چندمنظوره، تعریض خیابان ها و معابر قدیمی و یا بازسازی و مقاوم سازی ساختمان های مسکونی در حال اجرا است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1133

به "شناسایی مسیرهای فرونشست زمین در استان البرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی مسیرهای فرونشست زمین در استان البرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید