سهراب مرادی قهرمان وزنه برداری غرب آسیا شد

به گزارش دکتر برای تو، ملی پوش دسته 96 کیلوگرم وزنه برداری ایران در مسابقات قهرمانی غرب آسیا سه مدال طلا را از آن خود کرد.

سهراب مرادی قهرمان وزنه برداری غرب آسیا شد

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، سهراب مرادی که خرداد ماه سال جاری زیر وزنه 200 کیلوگرمی از ناحیه کتف دچار مصدومیت شده بود در مسابقات قهرمانی غرب آسیا حضور پیدا کرد و به روی تخته رفت. وی در 6 ماه گذشته تنها یک بار در مسابقات گزینشی المپیک 2020 توکیو در سوییس سبک وزنه زده بود. دارنده مدال طلای دنیا در سوییس 80 کیلوگرم در یک ضرب و 120 کیلوگرم در دوضرب به نام خود ثبت کرد.

اما مسابقات وزنه برداری غرب آسیا برای مرادی متفاوت از سوییس بود. مرادی در حرکت اول دسته 96 کیلوگرم این مسابقات، نخست وزنه 157 کیلوگرمی را مهار کرد و در ادامه پشت وزنه 163 کیلوگرمی نهاده شد که در مهار این وزنه هم مسئله ای نداشت.

مردای برای حرکت سوم یک ضرب وزنه 166 کیلوگرمی را انتخاب کرد که در مهار آن ناپیروز بود. دارنده مدال طلای المپک 2016 ریو با 163 کیلوگرم مدال طلای این رقابت ها را از آن خود کرد.

البته او تا رکورد شخصی خود که 186 کیلوگرم است بیش از 20 کیلوگرم فاصله دارد. وی در مسابقات قهرمانی وزنه برداری دنیا که سال 2018 در ترکمنستان برگزار گردید 186 کیلوگرم در یک ضرب و 230 کیلوگرم در دوضرب مهار کرد و رکورددار یک ضرب و مجموع دسته 96 کیلوگرم به شمار می رود. در دوضرب این دسته تائو تیان چینی با 231 کلوگرم رکوردار است.

رکوردار دنیا و المپیک در حرکت دوضرب این مسابقات نخست وزنه 190 کیلوگرمی را به راحتی مهار و در ادامه بر وزنه 200 کیلوگرمی غلبه کرد. وی در حرکت پایانی بخش دوضرب 207 کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد و در مجموع سه مدال طلای این دوره از مسابقات را به گردن آویخت. رکورد دوضرب شخصی مرادی 230 کیلوگرم است.

ملی پوش دسته 96 کیلوگرم ایران در مجموع پیروز به مهار 370 کیلوگرم وزنه شد و به مدال طلای مجموع نیز رسید.

مسابقات وزنه برداری قهرمانی غرب آسیا یکی از گزینشی های المپیک به شمار می رود. پیش از این قرار بود که ایران با سه وزنه بردار مرد و چهار وزنه بردار زن در این مسابقات حضور پیدا کند، اما تنها سهراب مرادی پیروز شد به امارات برود. شیوع ویروس کرونا در ایران سایر وزنه برداران را از پرواز امارات پیاده کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 728

به "سهراب مرادی قهرمان وزنه برداری غرب آسیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهراب مرادی قهرمان وزنه برداری غرب آسیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید