دو دعوتنامه جدید برای تیم ملی بسکتبال، رایزنی جهت تغییر زمان ها

به گزارش دکتر برای تو، به گزارش خبرنگاران، دعوت نامه جدید برای بسکتبال ایران از ژاپن و لهستان ارسال شده است. البته ژاپنی ها پیش از این هم دعوت نامه ای مبنی بر دعوت از تیم ملی برای شرکت در یک تورنمنت چهارجانبه برای ایران ارسال نموده بود اما این بار آنها ملی پوشان ایران را به انجام یک ملاقات برابر تیم ملی کشورشان دعوت نموده اند.

دو دعوتنامه جدید برای تیم ملی بسکتبال، رایزنی جهت تغییر زمان ها

به نظر می رسد برگزاری تورنمنت بین المللی بسکتبال ژاپن تقریباً منتفی است و مسئولان بسکتبال این کشور ملاقات تدارکاتی با تیم های المپیکی را در برنامه خود قرار داده اند. به همین منظور از ایران هم که یکی از مسافران توکیو خواهد بود، دعوت شده است.

برگزاری این ملاقات مورد توجه و استقبال مسئولان فدراسیون و تیم ملی کشورمان هم است البته به شرطی که در صورت لزوم زمان آنجا به جایی داشته باشد و اینکه ملی پوشان کشورمان بتوانند با سفر به توکیو اردویی هم در آنجا داشته باشند تا صرفاً سفرشان به یک بازی ختم نشود.

زمان پیشنهادی برای تک ملاقات تیم ملی بسکتبال ایران و ژاپن برای 30 خردادماه است. آنچه مسئولان بسکتبال کشورمان را نسبت به این زمان مردد نموده به خاطر پنجره سوم انتخابی کاپ آسیا است و همچنین زمان دیگر دعوت نامه ای که دریافت نموده اند.

کنفدراسیون بسکتبال آسیا دو روز پیش ضمن اینکه اردن را به عنوان میزبان ملاقاتهای معوقه پنجره سوم انتخابی کاپ آسیا معرفی کرد، اظهار داشت که ملاقاتهای این پنجره 22 تا 24 خردادماه برگزار خواهد شد. قاعدتاً تیم ملی بسکتبال برای نهایی کردن سرنوشت خود در کاپ آسیا باید در همین زمان به اردن سفر کند و دو ملاقات معوقه اش را برگزار کند. به همین دلیل ایران آنالیز برای جابه جایی احتمالی زمان دعوت نامه ها را دنبال می نماید.

زمان دعوت نامه لهستان تقریباً همزمان با پنجره سوم انتخابی کاپ آسیاست. در این دعوت نامه در کنار ایران از روسیه و تونس هم به عنوان دو تیم دیگر شرکت کننده نام برده شده است. البته به خاطر لزوم سفر به اردن و شرکت در انتخابی کاپ آسیا، تیم ملی بسکتبال نمی تواند در تورنمنت لهستان شرکت کند مگر اینکه زمان آن تغییر کند و قبل یا بعد از کاپ آسیا باشد.

در هر صورت حضور در تورنمنت لهستان با توجه به تیم های شرکت کننده در آن مورد استقبال ایران است به همین دلیل قرار است فدراسیون بسکتبال مذاکراتی با میزبان تورنمنت داشته باشد تا در صورت تغییر زمان پیشنهادی، پاسخ قطعی خود را به آنها اعلام کند.

پاسخ به دعوت نامه ژاپن هم بعد از طی شدن چنین مسیری تعیین خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1597

به "دو دعوتنامه جدید برای تیم ملی بسکتبال، رایزنی جهت تغییر زمان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو دعوتنامه جدید برای تیم ملی بسکتبال، رایزنی جهت تغییر زمان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید