جشن سال نو میلادی کجا بریم سفر؟

به گزارش دکتر برای تو، سال نو یکی از بهترین و زیباترین موقعیت ها است که فقط یکبار در سال اتفاق می افتد . بنابراین ارزشش را دارد که این جشن را برای همواره به یادماندنی کنیم. اما بهترین مکان هایی که می توان در آن ها این جشن را برگزار کرد کجاست؟ در این مقاله قصد داریم در این مورد صحبت کنیم. پس اگر قصد گردشگری در اواسط سال میلادی را دارید می توانید با خواندن این مقاله یک مقصد شگفت انگیز برای داشتن خاطره ای بیادماندنی انتخاب کنید.

جشن سال نو میلادی کجا بریم سفر؟

از سفر با تور پاتایا ارزان لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

1.نیویورک سیتی

اگرچه این موضوع ممکن است برای همه درست نباشد اما شکی نیست که جشن سال نو در شهر نیویورک اتمسفری دارد که کمتر شهری می تواند با آن رقابت کند. یکی از مشهورترین آن ها، گردهمایی سالانه یک میلیون نفر در میدان تایمز برای دیدن نوازندگان معروف و انداختن توپ است. در این مراسم یک توپ کریستالی 12 فوتی که وزنی حدود 12000 پوند دارد از بالا به پایین می افتد. اگر می خواهید تجربه هرج ومرج کمتری داشته باشید، می توانید در یکی از رستوران های میدان تایمز مکان مناسب و آرامی را برای خود رزور کنید . برای داشتن یک تجربه کاملا متفاوت نیز می توانید یک قایق سواری شبانه در بندر های نیویورک داشته باشید . در این صورت می توانید آتش بازی های زیبای جزیره لیبرتی را نیز مشاهده کنید.

2. ریو دو ژانیرو

اگر ریو برای جشن های زیبای کارناوالیش مشهور است، جشن سال نو در آن می تواند به عنوان دومین انتخاب در نظر گرفته شود.ساحل کوپاکابانا میزبان بزرگترین جشن سال نو در دنیا است که در آن بیش از 2 میلیون نفر گرد هم جمع می شوند. این جشن منحصر به فرد که به عنوان Réveillon شناخته شده است، ترکیبی از مذهب، سنت و عقاید خرافاتی است که در آن افراد محلی از سر تا پا سفید می پوشند (معتقدند که این نوع پوشش خوشبختی و خوش شانسی می آورد) و سپس دسته گلی را به عنوان هدیه به Yemanjá، الهه دریاها، در اقیانوس می اندازند. این جشن همچنین شامل صحنه نمایش بزرگی برای اجرای زنده موسیقی و حرکات موزون است. یک نمایش آتش بازی رنگارنگ در نیمه شب این صحنه های زیبا را کامل می نماید.

3.سیدنی

معمولا سیدنی دو ادعا برای برگزاری جشن های زیبای سال نو دارد. اولا به خاطر موقعیتش، این شهر یکی از بزرگترین شهر هایی است که در آن ساعت نیمه شب را نشان می دهد و ثانیا سیدنی دارای نمایش آتش بازی بسیار بزرگی است که در دنیا بی نظیر است.پل بندرگاه سیدنی و خانه اپرای سیدنی پذیرای افراد بسیاری است . بیش از یک میلیون نفر از این نمایش بزرگ دیدن می نمایند. این نمایش شامل یک نمایش آبی و هوایی است که در آن آکروبات های هوایی به نمایش در می آید.

4.ادینبرگ

کلمه Hogmanay به معنی آخرین روز سال است اما فستیوال سالانه در ادینبرگ معمولا سه روز طول می کشد . در روز سی ام دسامبر همه چیز با روشن کردن نور مشعل آغاز شده و سپس با آتش بازی های فراون به اوج خود می رسد . در جشن سال نو، مهمانی ها و کنسرت های بسیار بزرگی در خیابان ها برگزار می شود . در نیمه شب نیز، تقریبا 4.5 تن از مواد آتش بازی بر روی قلعه ادینبرگ مورد استفاده قرار می گیرد و آسمان آن را نور باران می سازد.

5.لندن

لندنی ها در جشن سال نو در نیمه شب گرد هم جمع می شوند و ناقوس بیگ بن را به صدا در می آورند . بیش از 250000 نفر از افراد در رودخانه تیمز و پل های متعدد آن جمع می شوند تا نمایش زیبای آتش بازی و نورافشانی را به خوبی ببینند. بازدید نمایندگان می توانند از فراز چشم لندن و خانه مجلس دید بهتری به کل مراسم داشته باشند. البته این سرگرمی ها به همین جا ختم نمی شود، مهمانی های بسیاری بعد از آن برگزار می شود. در روز سال نو، خیابان های مرکزی لندن شاهد رژه ای است که در آن حرکات موزون زیبا، راهپیمایی و سایر موارد انجام می گیرد.

6.هنگ کنگ

یکی از زیباترین چشم اندازهای سال نو ومراسم آتش بازی در هنگ کنگ صورت می گیرد که هر سال نیز بر عظمت آن افزوده می شود. در این مراسم یک اژدهای زیبا نیز در آسمان به پایکوبی می پردازد. مراسم سال نودر میدان تایمز مرکز خرید هنگ کنگ آغاز می شود. بندرگاه ویکتوریا مرکز فعالیت های عصرگاهی است .

7.برلین

پایتخت آلمان شهرت بسیار زیادی برای جشن های خیابانیش دارد بنابراین شما می توانید نحوه برگزاری جشن سال نو را به خوبی تصور کنید. محور اصلی جشن ،پارتی مایل است که یک راستا دو کیلومتری از کافه ها، دکه های غذاهای بین المللی، نمایش های لیزری، نمایش های ویدئویی و اجرای موسیقی است. بعد از نمایش آتش بازی در نیمه شب، مردم به سمت مراکز دیگر شهر روانه می شوند و در آنجا به شادی می پردازند.

8.لاس وگاس

بیش از 300000 نفر در این جشن شرکت می نمایند. زمانی که سال نو فرا می رسد، خیابان های شهر لاس وگاس خالی از هر نوع وسیله نقلیه ای شده و در آن مراسمی همچون آتش بازی، نمایش های زیبا و نمایش لیزری انجام می شود. این شهر همچنین میزبان کنسرت ها، نمایش ها و مهمانی های زیادی است که در سال نو برگزار می شود . معمولا مراسم آتش بازی در نیمه شب انجام میشود و شما شانس مشاهده آن در خیابان و یا از بالای هتل را خواهید داشت.

9.باهاما

معمولا جشن سال نو در باهاما بسیار جذاب و دیدنی است که در این مراسم افراد محلی دنبال رژه خیابانی جانکانو می فرایند که این رژه نیز شامل گردهمایی در ساحل و نمایش آتش بازی در جزایر آن است. جشن سال نو در باهاما شامل اجرای موسیقی، پوشیدن لباس های رنگارنگ و اجرای نمایش های مختلف است .

10.نیواورلئان

ممکن است جشن سال نو در نیواورلئان به زیبایی سایر مناطق ذکر شده نباشد، اما مراسم سال نو در این منطقه نیز به یادماندنی خواهد بود. رویداد اصلی شامل یک مراسم آتش بازی 15 دقیقه ای در رودخانه می سی سی پی است.البته مراسم به همین جا ختم نمی شود و افراد محلی و بازدیدنمایندگان به سمت خیابان بوربن می فرایند و به تماشای نمایش و اجرای موسیقی زنده می پردازند.

11.جزایر ویرجین بریتانیا

فستیوال در جزایر ویرجین بریتانیا در مناطق مختلفی همچون بندرگاه Grand برگزار می شود. این مراسم افراد مختلفی را از سراسر کارائیب و حتی سراسر دنیا به خود جذب می نماید. یکی از قدیمی ترین و بهترین مراسم در این منطقه یک جشن 48 ساعته است که در آن افراد به اجرای زنده موسیقی، خوردن، آشامیدن و اجرای نمایش های مختلف می پردازند.

12.والت دیزنی

مراسم جشن سال نو در والت دیزنی رویایی است که برای بیشتر افراد به واقعیت می پیوندد. پارک تا 1 نیمه شب باز است اما قعالیت هایی که در این مکان انجام می شود بسیار سرگرم نماینده بوده و تا اواخر روز ادامه پیدا می نماید. آتش بازی های مختلف، اجرای نمایش، سرگرمی های زنده و سایر موارد می تواند خاطره خوبی برای بازدیدنمایندگان به همراه داشته باشد . پادشاه جادویی دیزنی محلی برای برگزاری رژه جینگل جانگل در آن است که آتش بازی ها، نورافشانی و نمایش های لیزری بسیار خوب و زیبایی قبل از نیمه شب در آن اجرا می شود.

13.پاریس

همانطور که می دانید پاریس به شهر نور معروف است و این شهرت در مراسم سال نو زمانی که برج ایفل به مکانی برای نمایش های نوری آتش بازی های زیبا تبدیل می شود، زنده می شود. در این مراسم معمولا افراد محلی و بازدیدنمایندگان در Nouvelle Année که میزبان یک مهمانی خیابانی بسیار بزرگ است، گرد هم جمع می شوند .

14.وین

شهر وین به خاطر Grand Ball خود در دنیا مشهور شده است. اما به غیر از آن پیشنهاد های بسیاری نیز وجود دارد. بازارهای معروف کریسمس وین به نمایشگاه های سال نو تبدیل شده است. این مراسم در ساعت 2 نیمه شب آغاز شده و با آتش بازی بر روی نمایشگاه وینر ادامه پیدا می نماید.

15.آمستردام

نمایش ها و مهمانی های خیابانی در آمستردام را می توان در هر نقطه ای به آسانی پیدا کرد اما سازمان یافته ترین نمایش ها و مهمانی ها را می توان در مناطق بزرگی همچون Rembrandtplein، Nieuwmarkt، Museumplein و میدان Dam پیدا کرد.نمایش های آتش بازی بزرگی در مناطق مختلفی وجود دارد که می توان این مراسم را از روی پل های شهر به خوبی مشاهده کرد.

16.ریکیاویک

در اواخر ماه دسامبر طول روز در این منطقه تنها 4 ساعت است، اما افراد محلی در آن خود را برای برگزاری جشنی زیبا آماده می نمایند. معمولا جشن سال نو در این منطقه با روشن کردن آتش آغاز می شود که افراد به دور آن جمع شده و آغاز به خواندن آهنگ و انجام حرکات موزون می نمایند. در عین حال، نور حاصل از آتش بازی از همه جای شهر به خاطر وجود محدودیت های خوب از طرف دولت قابل مشاهده است. وقتی نیمه شب فرا می رسد، افراد معمولا دور مکان های محلی مانند پرلان و کلیسای Landakotskirkja جمع می شوند تا مراسم آتش بازی رسمی را مشاهده نمایند.

17.میامی

معمولا این شهر دارای صحنه های زیبایی درشب است که می تواند برای بیشتر افراد جالب و جذاب باشد . جشن های مختلف در آن نیز به صورت رایگان و پولی است . جشن در پارک Bayfront از ساعت 8 شب آغاز شده و شامل انجام حرکات موزون و آتش بازی است . ساحل جنوبی و در پارک Lummus نیز جشن از ساعت 9 تا 2 شب خواهد بود که این مورد نیز شامل اجرای موسیقی زنده و آتش بازی است. برای گردشگران نیز هتل های موجود برنامه های مختلفی همچون آتش بازی شخصی و فعالیت های دیگر را خواهند داشت.

18.کیپ تاون

در شهر آفریقای جنوبی ، کیپ تاون، جشن سال نو معمولا سه روز طول می کشد.در شب سال نو اسکله ویکتوریا و آلبرت میزبان یک کنسرت عالی و نمایش های مرتبط با آتش بازی است. کارناوال آبشار ویکتوریا نیز شامل یک قطار با مضمون کارناوال و موسیقی زنده می باشد. در روز سال نو و یک روز بعد ، هزاران نفر به سمت سواحل محلی می فرایند و به جشن و پایکوبی می پردازند.

19.بانکوک

مردم محلی این شهر برای برگزاری جشن سال نو گرد هم می آیند.محور اصلی این گردهمایی در میدان دنیای مرکزی است. تعداد افراد در این گردهمایی از صد تا هزار نفر بوده و موارد سرگرمی شامل یک نمایش خیره نماینده نور، اجرای کنسرت زنده و نمایش فیلم های مرتبط با سال نو در سراسر دنیا است .

20.جزیره اوآهو

در این جزیره هاوایی، فعالیت های مختلفی برای جشن سال نو انجام می شود . در مرکز شهر هونولولو، جشن از ساعت 7 شب آغاز شده و تا 2 نیمه شب ادامه پیدا می نماید . این جشن شامل مواردی همچون حرکات موزون، اجرای موسیقی زنده و آتش بازی است. همچنین یک نمایش آتش بازی در سواحل Waikiki نیز وجود دارد.

منبع: مجله سفر
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 622

به "جشن سال نو میلادی کجا بریم سفر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشن سال نو میلادی کجا بریم سفر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید