با تجزیه کفش های یک شرکت جهانی، یک دانه سیب در زمین رها می شود

به گزارش دکتر برای تو، تهران (پانا) - محققان جهان اعلام کرده اند با توجه به اینکه مواد کفش ها برای اقیانویس ها و محیط زیست بسیار خطرناک هستند، یک شرکت در تلاش است کفش هایی تولید کند پس از تخریب 53 درصد از زیره میانی تبدیل به درخت سیب شود.

با تجزیه کفش های یک شرکت جهانی، یک دانه سیب در زمین رها می شود

به گزارش ایسنا، کفش ها همانند بسیاری از اقلامی که روزانه استفاده می کنیم یا می پوشیم، اغلب از مواد شیمیایی و مواد مصنوعی ساخته می شوند و با توجه به نگرانی های بسیاری که روزانه داریم به موضوع پایداری کفش های خود فکر نمی کنیم اما لوک هول، بنیان گذار شرکت Johnny Footwear در تلاش است تا نحوه خرید، پوشیدن و مهمتر از همه، دورانداختن کفش را تغییر دهد.

بیشتر افراد نمی دانند کفش هایی که می پوشند برای کره زمین مضر است. محققان اظهار کردند: کفش ها حاوی مواد پلاستیکی هستند و امروزه اقیانوس ها و محل های دفن زباله مملو از این مواد هستند و تا 1000 سال باقی می مانند. به همین دلیل دانشمندان کفش هایی تولید کرده اند که شبیه کفش های ورزشی است اما به جای 1000 سال در مدت سه سال تجزیه می شوند.

این کفش ها از مواد ارگانیک ساده مانند پنبه ساخته شده اند که برای مقاومت در برابر آب با موم زنبورعسل و کفی های چوب پنبه ای طبیعی ضد باکتری ساخته شده اند.

اگرچه ممکن است برای برخی نگران کننده به نظر برسد که کفش ها ممکن است در هنگام پوشیدن خراب شوند اما این شرکت ادعا می کند که این اتفاق نمی افتد. در عوض، برای اینکه کفش خراب شود، باید مدتی زیر زمین باشد و پس از 18 ماه، 53 درصد از زیره میانی تخریب می شود و با تجزیه کفش یک دانه سیب نیز رها می شود.

این شرکت به خود می بالد که کفش تولیدی آنها اولین کفشی است که از آن درخت سیب رشد می کند. البته این موضوع هنوز تایید نشده است اما ممکن است خود کفش دانه های نهفته داخل را برای تبدیل به درخت سیب تغذیه کند.

البته همه درختان ممکن است میوه خوبی نداشته باشند، اما در صورت عدم رضایت، شرکت به ازای هر جفت کفش فروخته شده یک درخت تازه می کارد.

هول می گوید: این کفش محصولی تازه، شرکتی تازه و یک روش تازه برای ارائه نوآوری به جهان است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 فروردین 1401 بروزرسانی: 27 فروردین 1401 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2029

به "با تجزیه کفش های یک شرکت جهانی، یک دانه سیب در زمین رها می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تجزیه کفش های یک شرکت جهانی، یک دانه سیب در زمین رها می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید