بارش 20 سانتی متری برف در خلخال، کمترین بارندگی در شمال استان

به گزارش دکتر برای تو، علی دولتی مهر در تبادل نظر با خبرنگاران اضافه نمود: با فعال شدن سامانه سرد و بارشی طی 24 ساعت گذشته به جز شهرستان نمین، تمام شهرها و مناطق این استان شاهد بارش های متناوب به صورت برف و باران بوده است.

بارش 20 سانتی متری برف در خلخال، کمترین بارندگی در شمال استان

وی با بیان اینکه این سامانه بارشی بیشتر مناطق جنوبی و بخش هایی از مناطق مرکزی استان اردبیل را تحت تاثیر قرار داد، یادآور شد: با فعالیت این سامانه شاهد بارش برف سنگین در تمام شهرها و بخش هایی جنوبی استان بودیم.

مدیرکل هواشناسی استان شهرهای خلخال و کوثر را دارای بیشترین بارش برف طی این مدت و در بین شهرهای استان برشمرد و بیان داشت: براساس گزارش ایستگاه هواشناسی مستقر، در خلخال 20 سانتی متر و در شهرستان کوثر 11 سانتی متر برف باریده است.

وی میزان بارش در مناطق کوهستانی و برفگیر جنوب استان را بیش از این اظهار داشت و متذکر شد: در شهرستان نیر و در گردنه صائین واقع در منطقه مرکزی استان اردبیل نیز بارش دو سانتی متر برف گزارش شده است.

دولتی مهر بارش در سایر مناطق و شهرهای استان را به صورت باران مطرح نمود و یادآور شد: کمترین بارش ها با دو دهم میلیمتر در شمال استان اردبیل و در شهرهای پارس و بیله سوار بوده است.

وی با بیان اینکه بارش باران در اردبیل نیز یک میلیمتر بوده است، متذکر شد: سامانه بارشی که از روز گذشته در این استان فعال شده بود در حال عبور و خروج بوده و انتظار داریم روز سه شنبه جو آرامی را در منطقه ببینیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 118

به "بارش 20 سانتی متری برف در خلخال، کمترین بارندگی در شمال استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش 20 سانتی متری برف در خلخال، کمترین بارندگی در شمال استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید