ایران پیش قدم حمایت از معیشت پناهندگان

به گزارش دکتر برای تو، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور از اهمیت مقوله معیشت پناهندگان در ایران خبر داد و گفت: جمهوری اسلامی ایران درحمایت همه جانبه از فعالیت های معیشتی پناهندگان همیشه پیش قدم بوده و در این حوزه با مجامع بین المللی همکاری خوبی داشته است.

ایران پیش قدم حمایت از معیشت پناهندگان

به گزارش دکتر برای تو، در دیدار مهدی محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با نگار گرامی رئیس دفتر برنامه جهانی غذا در جمهوری اسلامی ایران، بر افزایش همکاری جمهوری اسلامی ایران و ارائه راهکارهای کارگشا در اجرای برنامه جهانی غذا تأکید شد.

در این دیدار مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ضمن تأکید بر اهمیت موضوع معیشت پناهندگان اظهار کرد: اجرای به موقع پروژه ها در فعالیت های مشترک جمهوری اسلامی ایران و برنامه جهانی غذا بسیار مهم و قابل اهمیت است.

محمودی اضافه کرد: ایران به عنوان کشوری که رویکردی انساندوستانه در ارتباط با رسیدگی به امور پناهندگان دارد همیشه بر توسعه فعالیت ها تأکید داشته است.

وی گفت: ما معتقد هستیم تعریف فعالیت های جدید در حوزه های مرتبط در داخل و خارج از مهمانشهرها تأثیرگذاری بسیار خوبی در ارتقاء سطح زندگی پناهندگان خواهد داشت.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی اضافه کرد: در جهت اجرای فعالیت های معیشتی و حمایت از مهمانشهرهای کشور، برنامه ای مدون مطابق با نیازهای اولویت دار پناهندگان در دست تهیه داریم که به زودی آماده خواهم شد. بدون شک با اجرای این برنامه دستاوردهای بسیار بزرگی درحوزه معیشت پناهندگان را شاهد خواهیم بود.

در ادامه این دیدار، نگارگرامی به عنوان نماینده برنامه جهانی غذا در جمهوری اسلامی ایران ضمن قدردانی از حمایت ها و خدمات ایران به پناهندگان گفت: در سفری که آقای مهند هادی مدیرمنطقه ای خاورمیانه، آسیای مرکزی و اروپای شرق دفتر مرکزی نمایندگی برنامه جهانی غذا در تیرماه امسال به ایران داشتند، وی به خدمات بسیاری خوبی که به پناهندگان توسط جمهوری اسلامی ارائه شده اشاره کرد و از نتایچ مثبت و حمایت بیش از نمایندگی برنامه جهانی غذا در ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ وی در ادامه با اشاره به همکاری هرچه بیشتر ایران و افزایش حمایت های جمهوری اسلامی ایران از برنامه جهانی غذا اضافه کرد: بدون شک رهنمودهای دکتر محمودی به عنوان مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی در خصوص حمایت بیشتر از فعالیت های این حوزه و همچنین ارتقاء جذب منابع مالی بیشتر از مجامع بین المللی باعث می شود خدمات مطلبوت تری به پناهندگان ارائه شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 286

به "ایران پیش قدم حمایت از معیشت پناهندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران پیش قدم حمایت از معیشت پناهندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید